Nie jeden, a trzy telefony Surface. Koniec Lumii

Nie jeden, a trzy telefony Surface. Koniec Lumii

Nie jeden, a trzy telefony Surface. Koniec Lumii
Źródło zdjęć: © Windows Central / chip
07.04.2016 07:30, aktualizacja: 07.04.2016 07:42

Plotki o rzekomym Surface Phone krążą po Internecie już od jakiegoś czasu. Z najnowszych niepotwierdzonych informacji wynika, że Microsoft wyda na rynek nowy telefon dopiero w 2017 roku. Dokładnie, mają to być trzy modele.

Wszystko wskazuje na to, że wraz z Windows Phone „ubita”. zostanie również marka Lumia, a jej ostatnimi reprezentantami będą modele 550, 650, 950 i 950 XL. To jednak nie oznacza, że Microsoft w ogóle zamierza przestać pracować nad mobilnym sprzętem. Dział telefoniczny został ponoć przejęty przez dział Surface’a i już pracuje nad trzema nowymi urządzeniami.

Wraz z zaprzestaniem firmowania smartfonów Microsoftu jako Lumia (pochodząca jeszcze od Nokii), należy wspomnieć o powrocie kultowego fińskiego gracza na rynek smartfonów. Jak zapewne pamiętacie, przejęcie części oddziałów Nokii przez Microsoft zablokowało fińskiej firmie możliwość produkcji telefonów pod marką Nokia do 2016 roku. Data podpowiada, że blokada jest już nieaktualna, a poniższy przeciek to pierwsze (nieoficjalne) potwierdzenie tego, że Finowie już nad czymś pracują, o czym niedawno pisaliśmy.

Nowe Surface Phone'y mają się pojawić wraz z aktualizacją do Windows 10 o nazwie tymczasowej _ Redstone 2 _, która jest planowana na początek przyszłego roku. O samych telefonach niewiele wiadomo. Przypuszcza się, że ich wzornictwo będzie spójne z komputerami Surface, nie wyklucza się też obsługi rysika Surface Pen. Telefony rzekomo mają pojawić się w trzech wariatach: konsumenckim, biznesowym i dla entuzjastów.

Wydaje nam się, że mowa tu o wersjach: uniwersalny telefon "dla każdego", multizadaniowy smartfon premium dla biznesu i słuchawka z nieco okrojonymi parametrami, tańsza, dla mniej wymagających konsumentów.

słk

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Ciemność" nadciąga do Windowsa 10

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)