Netia zainteresowana TK Telekomem i Exatelem

Netia zainteresowana TK Telekomem i Exatelem
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

20.10.2011 10:11, aktual.: 20.10.2011 10:30

Netia ma zamiar złożyć wstępną ofertę na kupno TK Telekom. Podtrzymuje też zainteresowanie zakupem Exatela - poinformował Tom Ruhan, członek zarządu Netii.

Ruhan określił TK Telekom jako interesującą spółkę, która ma rozległą sieć oraz generuje niemałe przychody. W związku z tym Netia ma zamiar złożyć wstępną ofertę jej zakupu. Liczy na to, że uda jej się przejść do drugiej rundy licytacji, w której będzie mogła zbadać stan sieci TK Telekom.

Netia podtrzymuje również zainteresowanie nabyciem Exatela. Spółka ta również została określona jako _ bardzo ciekawa _, a Netia zamierza przystąpić do przetargu jak tylko proces jej sprzedaży się rozpocznie.

Wcześniej Netia nabyła już Telefonię Dialog oraz Crowley Data Poland. W przypadku tej pierwszej spółka nie spodziewa się długiego procesu decyzyjnego UOKiK-u, który musi wydać zgodę na przejęcie, aby doszło ono do skutku.

Obecne działania są konsekwencją wcześniejszego stanowiska Netii, która po przejęciu Telefonii Dialog oraz Crowley Data Poland zapowiadała dalszą aktywność na tym polu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)