Koniec oszukańczych gier i loterii SMS

Koniec oszukańczych gier i loterii SMS
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

09.02.2011 09:45, aktual.: 10.02.2011 15:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Chcę zakazać oszukańczych loterii i gier poprzez SMS-y, organizowanych przez operatorów sieci komórkowych" - mówi "Gazecie Wyborczej" Anna Streżyńska, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej

"Chcę zakazać oszukańczych loterii i gier poprzez SMS-y" - mówi "Gazecie Wyborczej" Anna Streżyńska, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Coraz więcej osób żali się na wysokie rachunki telefoniczne, choć faktycznie nie dzwoniły tyle i nie brały udziału w żadnych loteriach i innych konkursach.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Czasem wystarczy przypadkowe naciśniecie klawisza lub wysłanie pustej wiadomości tekstowej, a nawet zawierającej oświadczenie o rezygnacji z udziału w grze, i rozpoczyna się naliczanie opłat.

Prezes Streżyńska proponuje organizatorom loterii tzw. stół "bez kantów" na początku marca.

Podczas spotkania zainteresowanych stron mają zostać wypracowane jasne i przejrzyste zasady organizowania jakichkolwiek gier i konkursów dla abonentów - ujawnia w "Gazecie Wyborczej" szefowa UKE.

O co dokładnie apeluje prezes UKE możesz przeczytać w materiale: Apel prezes UKE do operatorów w sprawie konkursów i loterii sms

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (162)