Orange i T-Mobile wybrały dostawców - Huawei i Nokia Siemens Networks

Orange i T‑Mobile wybrały dostawców - Huawei i Nokia Siemens Networks

Orange i T-Mobile wybrały dostawców - Huawei i Nokia Siemens Networks
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
23.01.2012 14:10, aktualizacja: 30.01.2012 14:54

PTK Centertel i Polska Telefonia Cyfrowa S.A podpisały z Huawei i Nokia Siemens Networks umowy na dostawy sprzętu.

PTK Centertel i Polska Telefonia Cyfrowa S.A podpisały z Huawei i Nokia Siemens Networks umowy na dostawy sprzętu w celu unowocześnienia infrastruktury sieciowej obu operatorów. Nad realizacją umów czuwać będzie powołana przez PTK Centertel i PTC spółka NetWorkS! odpowiedzialna za zarządzanie ich sieciami.

_ "Dostarczanie klientom najwyższej jakości usług przy użyciu najnowocześniejszych technologii jest dla nas priorytetem. Dzięki podpisanym umowom w procesie modernizacji i rozbudowy naszych sieci będziemy korzystać z najlepszego sprzętu dostarczanego przez firmy dysponujące ogromną wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie. Gwarantuje to szybkie wprowadzanie kolejnych innowacyjnych rozwiązań w przyszłości." _ - powiedział Milan Zika, Członek Zarządu T-Mobile, Dyrektor Pionu Technologii i Innowacji.

_ „To kolejny, ważny etap współpracy obu operatorów przy współdzieleniu sieci. Powołana przez nas spółka NetWorks! zgodnie z planem realizuje postawione przed nią zadania, które już wkrótce przełożą się na większą dostępność i lepszą jakość usług Orange i T-Mobile. Zyskają na tym zarówno klienci jak i sami operatorzy, mogący lepiej wykorzystywać istniejące sieci oraz lepiej planować inwestycje w ich rozbudowę” _ - powiedział Maciej Witucki, prezes Grupy TP.

PTK Centertel, operator sieci Orange oraz Polska Telefonia Cyfrowa, operator sieci T-Mobile podpisały w lipcu 2011r. umowę o współwykorzystywaniu swoich radiowych sieci dostępowych. Zarządzaniem, planowaniem, obsługą, rozwojem i utrzymaniem sieci zajmuje się spółka NetWorkS!, w której obaj operatorzy mają po 50. udziałów.

Głównym celem współpracy jest stworzenie najwyższej klasy sieci komórkowych w Polsce, a w konsekwencji dalsza poprawa jakości świadczonych usług i zwiększenie ich zasięgu zwłaszcza w odniesieniu do szerokopasmowego dostępu do mobilnego Internetu.

Istotną korzyścią jest także spodziewana redukcja kosztów operacyjnych i nakładów inwestycyjnych wynikająca m.in. ze zmniejszenia liczby stacji bazowych (eliminacja duplikujących się stacji) oraz z optymalizacji wydajności sieci poprzez wspólne planowanie wybranych nowych inwestycji i unowocześnienie sieci.

Ze względu na skalę przedsięwzięcia, wdrożenie nowych rozwiązań sieciowych będzie następować stopniowo do 201. r., natomiast pierwsze pozytywne efekty pojawią się już do końca drugiego kwartału 2012 r. w wybranych rejonach kraju.

Współpraca PTC z PTK Centertel jest ograniczona do aspektów technicznych. Każda ze stron pozostaje właścicielem swoich elementów sieci i częstotliwości. Operatorzy pozostają konkurentami na rynkach hurtowych i detalicznych usług telekomunikacyjnych pod dotychczasowymi markami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (221)