Najszybsza karta pamięci na świecie

Najszybsza karta pamięci na świecie

Najszybsza karta pamięci na świecie
14.09.2009 14:11, aktualizacja: 10.03.2010 23:27

Firma SanDisk Corporation zaprezentowała dziś nową linię kart SanDisk Extreme Pro CompactFlash. Zarówno prędkość odczytu jak i zapisu została zwiększona dwukrotnie w porównaniu do poprzednich kart SanDisk nawet tych najwyższej, czwartej klasy

Karty SanDisk Extreme Pro CompactFlash są wyposażone w zaawansowany kontroler pamięci SanDisk Power Core, który zapewnia szybkość odczytu i zapisu danych sięgającą nawet 90MB/s.

Obraz
© (fot. Sandisk)

Profesjonalna pamięć

Większa szybkość odczytu i zapisu to więcej okazji do zrobienia doskonałego zdjęcia i w efekcie mniej czasu poświęcanego na późniejsze kopiowanie gigabajtów danych. Ta kombinacja szybkości i pojemności sprawia, że nowa linia kart idealnie nadaje się do profesjonalnych zastosowań.

„Jako zawodowy fotograf sportowy potrzebuję szybkiego aparatu i wydajnych kart SanDisk Extreme Pro, żeby zrobić jak najwięcej zdjęć w ciągu zaledwie kilku sekund, korzystając z trybu seryjnego - mówi Jeff Lewis, zawodowy fotograf i członek zespołu SanDisk Extreme - Szybkość pobierania i edytowania zdjęć z karty naprawdę ma duże znaczenie, ponieważ przez redaktorów zazwyczaj wybierane są te zdjęcia, które jako pierwsze opuszczą strefę dla prasy”.

Wysoka wydajność

Dwupasmowa architektura i algorytmy kontrolera SanDisk Power Core podwajają wydajność, umożliwiając kartom SanDisk Extreme Pro CompactFlash osiągnięcie szybkości odczytu i zapisu do 9. MB/s w przypadku zastosowania magistrali UDMA-6. Ponadto zoptymalizowane sposobu zapisu zapewniło również przedłużenie żywotność karty oraz zrównoważenie jej zużycia.

Karty SanDisk Extreme, znane z wysokiej wytrzymałości, działają w rozszerzonym zakresie temperatur od minus 2. do 85 stopni Celsjusza. Dodatkowo zostały pokryte silikonem, który zapewnia dodatkową ochronę przed wodą i wilgocią. Karty zostały tak skonstruowane by wytrzymały przypadkowe upadki z wysokości do 2,7 metra.

Zgodność i dostępność

Karty SanDisk z serii Extreme Pro CompactFlash są w pełni zgodne z wszystkimi aparatami, czytnikami kart oraz innymi urządzeniami, które obsługują format CompactFlash. Od dziś są one dostępne na całym świecie w wersjach o pojemności od 1. gigabajtów (GB) do 64 GB i posiadają ograniczoną dożywotnią gwarancję. Dokładna cena zostanie ustalona przez detalistów.

Specjalnie zoptymalizowany czytnik pod kątem wysokiej szybkości odczytu serii kart SanDisk Extreme Pro ExpressCard będzie dostępny pod koniec października na stronie sandisk.com oraz w wybranych sklepach detalicznych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)