Najszybsza karta CF na świecie - aż 450 MB/s

Najszybsza karta CF na świecie - aż 450 MB/s16.09.2013 10:57
Najszybsza karta CF na świecie - aż 450 MB/s
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

SanDisk wprowadza na rynek karty pamięci SanDisk Extreme Pro CFast 2.0, przeznaczone dla profesjonalistów - w szczególności operatorów kamer oraz fotografów.

Karty SanDisk Extreme Pro CFast 2.0 o pojemności 12. GB cechują się szybkością odczytu maksymalnie 450 MB/s (3000X) oraz szybkością zapisu maksymalnie 350 MB/s (2333X). Nowa karta umożliwia też szybsze niż dotąd zarządzanie wielkimi plikami. Na przykład transfer pliku 100 GB z karty CompactFlash o szybkości 90 MB/s zajmuje prawie 20 minut, podczas gdy w przypadku karty SanDisk Extreme Pro CFast 2.0 o szybkości 450 MB/s czas ten wynosi zaledwie cztery minuty.

Nowa karta jest pierwszą na świecie, która spełnia specyfikację CFast 2.0. Specyfikacja ta powstała w wyniku współpracy czołowych członków CompactFlash Association i ma na celu spełnienie wysokich wymagań, jakie występują w profesjonalnych zastosowaniach związanych z nagraniami wideo i fotografią. Pierwszymi firmami, które przyjęły i poparły tę specyfikację, były SanDisk, Canon, ARRI i Codex.

ARRI, producent profesjonalnych kamer filmowych, będzie pierwszą firmą, która użyła karty CFast 2.0 jako nośnika zapisu w swym systemie ALEXA XT (również System ALEXA Classic z adapterem XR).

Producent zapewnia, że karty SanDisk Extreme Pro CFast 2.0 są w stanie wytrzymać wszelkie występujące w praktyce warunki temperaturowe, wstrząsy i wibracje. W szczególności konstrukcja złączy nie zawiera wtyków, co zmniejsza prawdopodobieństwo uszkodzenia karty lub kamery podczas wymiany kart. Karty mogą być oznakowane niepowtarzalnym numerem seryjnym, który może być zarejestrowany w dziale obsługi klienta firmy SanDisk. Ponadto do kart tych oferowana jest bezterminowa ograniczona gwarancja oraz roczna subskrypcja na oprogramowanie RescuePRO do odzyskiwania zawartości przypadkowo usuniętej z nośnika.

Karty pamięci SanDisk Extreme Pro CFast 2.0 są dostępne w USA i Europie w pojemnościach 6. GB i 120 GB.

Czytnik kart CFast

Ponadto w sprzedaży dostępny jest czytnik kart pamięci SanDisk Extreme Pro CFast 2.0 Reader/Writer. Czytnik jest na tyle mały, że może być używany jako urządzenie przenośne, ale mimo to zapewnia wysoką wydajność zgodnie z wymaganiami standardu CFast 2.0 - jest zgodny ze standardem USB 3.0 i umożliwia przesyłanie danych z szybkością maksymalną 50. MB/s.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)