Oto najszybsza na świecie wodoodporna karta MicroSD - 100 MB/s i 256 GB pojemności

Oto najszybsza na świecie wodoodporna karta MicroSD - 100 MB/s i 256 GB pojemności04.07.2016 09:00
Oto najszybsza na świecie wodoodporna karta MicroSD - 100 MB/s i 256 GB pojemności
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

SanDisk zaprezentował dziś dwa nowe modele kart MicroSD: bardzo szybką oraz bardzo, bardzo, bardzo szybką. Najszybszą.

SanDisk zaprezentował dwa nowe modele kart Micro SD: bardzo szybką oraz jeszcze szybszą od niej - najszybszą.

Obie karty dostępne są w pojemności nawet 256 GB co oznacza, że zapiszemy na nich na przykład 1. godzin materiału wideo w rozdzielczości 4K czy około 30 godzin Full HD. Jeśli chodzi o zdjęcia - ciężko to przeliczyć. W zależności od ich rozdzielczości i formatu wyniki będą oczywiście różne, ale możemy przyjąć, że na karcie zmieści ich się jakieś... 50 tysięcy.

Ta "najszybsza z najszybszych" karta Micro SD należy do serii Extreme i nosi oznaczenie 256 GB SanDisk Extreme microSDXC UHS-I. Oferuje maksymalny transfer na poziomie 10. MB/s, a w przypadku zapisu - 90 MB/s. Są to parametry imponujące, ale - w porównaniu z prezentowaną niedawno kartą Micro SD Samsunga - SanDisk wygrywa w tym starciu jedynie o "krótki łeb".

Druga z kart należy do serii Ultra i nosi oznaczenie 256 GB Ultra microSDXC UHS-I Premium Edition. Osiąga niewiele gorsze wyniki - maksymalny transfer w jej przypadku to 9. MB/s.

Obie karty są wodoodporne, niewrażliwe na wysokie i niskie temperatury, zniosą też wstrząsy czy promieniowanie rentgenowskie. No i... odpowiednio kosztują. 256 GB z serii Extreme to koszt około 200 dolarów (ok. 1000 zł), natomiast Ultra jest tańsza - 256 GB kosztuje ok. *150 dolarów *(ok. 60. zł).

słk

Zobacz także: Czy rejestracja kart poprawi bezpieczeństwo? Co jeszcze zyskamy?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)