MWC 2011: Voice Over i Call over LTE czyli lepszy dźwięk i obraz w telefonie

MWC 2011: Voice Over i Call over LTE czyli lepszy dźwięk i obraz w telefonie
Źródło zdjęć: © LG

16.02.2011 12:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

LG Electronics podczas tegorocznych targów Mobile World Congress 2011 w Barcelonie zaprezentowało po raz pierwszy technologię Voice over LTE (VoLTE) i Video Call over LTE, wykorzystując w tym celu smartphone LG Revolution - pierwszy telefon LG z obsługą standardu LTE 4G

Protokół „One Voice”. powstał w odpowiedzi na inicjatywę stowarzyszenia GSMA (GSM Association), której celem było stworzenie globalnego standardu przesyłania głosu i wiadomości w sieciach LTE. Należy się spodziewać, że w przyszłości zostanie on przyjęty przez wielu producentów urządzeń mobilnych.

Obraz
© Smartfon LG Revolution (fot. LG)

Goście barcelońskich targów MWC 201. mogli przetestować szybkość i jakość komunikacji głosowej oraz wideo w sieci LTE na stoisku LG. Technologia LTE firmy LG jest znacznie szybsza niż 3G i Wi-Fi i może mieć istotny wpływ na sposób, w jaki użytkownicy telefonów komórkowych oraz innych mobilnych urządzeń komunikują się ze sobą. Działający już operatorzy sieci mogą zapewnić jakość głosu HD, wykorzystując technologię szerokopasmową AMR (Adaptive Multi-Rate), co umożliwi użytkownikom zachowanie dotychczasowych numerów telefonów.

Smartfon LG Revolution, zaprezentowany po raz pierwszy na targach CES 2011 w Las Vegas, jest oparty na platformie Android 2.2. Ma duży wyświetlacz o przekątnej 4,3 cala i zapewnia pełną obsługę transmisji strumieniowej, nagrywania i odtwarzania materiałów wideo w standardzie HD. Smartphone pojawi się na rynku w Stanach Zjednoczonych w pierwszej połowie roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)