Licznik Danych w Telefonie

Licznik Danych w Telefonie

Licznik Danych w Telefonie
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
26.06.2012 14:09

Licznik Danych w Telefonie to program śledzący zużycie transmisji danych w kraju i za granicą. Aplikacja przyda się osobom, które korzystają z abonamentu internetowego i muszą uważać na przekraczanie limitów przesyłu danych.

Licznik Danych w Telefonie to program śledzący zużycie transmisji danych w kraju i za granicą. Aplikacja przyda się osobom, które korzystają z abonamentu internetowego i muszą uważać na przekraczanie limitów przesyłu danych. Program został przygotowany przez firmę Orange Polska, która stworzyła parę innych aplikacji i gier (np. Orange TV Player, Orange Gol, Serce i Rozum 2).

Licznik Danych w Telefonie, jak sama nazwa wskazuje, monitoruje zużycie transmisji danych wysyłanych i odbieranych w dowolnej sieci bezprzewodowej (3G/EDGE/GPRS/WiFi i innych). Aplikacja pozwala ustalić limit transferowy i określić, kiedy ma on być resetowany. Dzięki temu posiadacz telefonu może śledzić stan transferów w danym miesiącu, co ułatwia zapanowanie nad rachunkami i mieszczenie się w limitach określonych w umowie o świadczenie usług telekomunikacyjnych. Program ma też parę dodatkowych funkcji, które umożliwiają natychmiastowe wstrzymanie połączeń internetowych po przekroczeniu limitu.

Po uruchomieniu Licznika Danych w Telefonie warto zajrzeć do ustawień i wybrać swój limit danych (określany w MB lub GB) oraz dzień, w którym ma on być resetowany. Od tego momentu aplikacja będzie zliczała wszelki ruch internetowy. Aktualny stan transferu można podejrzeć z menu powiadomień, głównej aplikacji lub poręcznego widgetu. Licznik Danych pokazuje te informacje w formie liczbowej, procentowej oraz graficznej. Użytkownik może ręcznie wyzerować licznik w dowolnym momencie i podejrzeć historię połączeń, zawierającą bardziej szczegółową rozpiskę. Klikając na konkretny typ połączeń (transfer mobilny, roaming lub WiFi) otrzymujemy też informację o tym, ile danych zostało wysłanych, a ile odebranych.

Wszystkie powyższe opcje i prostota obsługi, jaką cechuje się ta aplikacja, sprawiają, że będzie ona nieocenionym narzędziem dla osób korzystających z mobilnego Internetu w sieciach krajowych lub w roamingu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)