MWC 2010: interfejsy 3D dla Windows Mobile i Androida

MWC 2010: interfejsy 3D dla Windows Mobile i Androida
Źródło zdjęć: © heise-online.pl

19.02.2010 15:37, aktual.: 19.02.2010 15:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Producenci tacy jak HTC czy Motorola nierzadko wyposażają smartfony w odmienne interfejsy obsługi, ale istnieją także alternatywy, które można doinstalować samodzielnie. Takim najbardziej znanym interfejsem jest Mobile Shell rosyjskiej firmy software’owej SPB Software, która na targach Mobile World Congress przedstawiła najnowszą wersję interfejsu. Oprócz wersji dla Windows Mobile SPB chce wprowadzić na rynek także edycję dla Androida i Symbiana.

Podobnie do wcześniejszych edycji, Mobile Shell 5.0 nakłada na interfejs obsługi własny ekran startowy, który na wielu podstronach może być wypełniany programami i widżetami. Na trójwymiarowej karuzeli za pomocą ruchu palca przewija się programy, a standardowe funkcje, np. książka adresowa czy ustawienia, uatrakcyjniono wizualnie i wyposażono w dodatkowe opcje.

Obraz
© Mobile Shell prowadzi użytkownika przez widżety z aplikacjami na obracającej się karuzeli (fot. heise-online.pl)

W wersji 5.0 animacje 3. zostały całkowicie zmodyfikowane i od tej pory są stosowane w większej liczbie programów, np. w fotoalbumach, w odtwarzaczu multimediów i w informacjach o pogodzie. Nowością jest integracja sieci społecznościowych w książce adresowej: szczegóły profili z Facebooka są wyświetlane na liście kontaktów, a lista wiadomości łączy w sobie aktualne tweety i statusy na Facebooku.

Zaprezentowane wydanie testowe (tylko dla Windows Mobile i Androida) sprawia wrażenie jeszcze niedopracowanego. Według pracownika SPB Mobile Shell 5.0 ma się pojawić w sprzedaży w czerwcu br. (cen nie podano). Interfejs Mobile Shell nie jest kompatybilny z zapowiedzianym na koniec roku Windows Phone 7 Series; w tym systemie Microsoft nie pozwala na alternatywne interfejsy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)