MWC 2011 prosto z Barcelony: Trójwymiarowy telefon LG Optimus 3D oraz tablet

MWC 2011 prosto z Barcelony: Trójwymiarowy telefon LG Optimus 3D oraz tablet

MWC 2011 prosto z Barcelony: Trójwymiarowy telefon LG Optimus 3D oraz tablet
14.02.2011 18:56, aktualizacja: 15.02.2011 04:25

LG postanowiło nie dać się Samsungowi i w tym roku pokazać coś ekstra. Spekulowaliśmy już wcześniej, czy nie będzie to telefon 3D i tak się właśnie stało. Świat oficjalnie zobaczył LG Optimus 3D (w Polsce będzie nosił nazwę LG Swift 3D). Jak zachwala go producent, to nie tylko pierwszy telefon, który rejestruje i wyświetla obraz w trzech wymiarach, ale także pierwszy telefon Dual Core (dwurdzeniowy procesor), Dual Chanell (dwukanałowa architektura) oraz Dual Memmory (dwa odrębne moduły pamięci).

Szczerze mówiąc, mieliśmy sceptyczne podejście do 3. w telefonie, które pojawiło się na fali popularności 3D w telewizorach. Obawialiśmy się rozwiązania, które będzie 3D raczej z nazwy, niż w rzeczywistości. Na stoisku LG przyszło nam jednak zrewidować poglądy, ponieważ telefon zaskoczył nas bardzo pozytywnie. Wyświetlany przez niego obraz w sposób niesamowicie realistycznie oddawał obraz 3D i to oczywiście bez użycia specjalnych okularów. Wszyscy zwiedzający stoisko, (włącznie z nami) namiętnie przeglądali wszystkie dostępne w telefonach treści ciesząc oko 3D na ekranie o przekątnej 4,3 – cala. Świetnie wyglądały filmy, ale jeszcze lepiej gry – telefon prawie jak konsola.

Obraz

Największa zaletą nowego produktu LG jest jednak fakt, że telefon oprócz wyświetlania treści 3. potrafi je sam tworzyć. Wyposażono go bowiem w aparat fotograficzny 5mpx o dwóch soczewkach, który rejestruje wideo oraz robi zdjęcia w trzech wymiarach. Przy tworzeniu materiałów w 3D Opitmus rejestruje obraz w rozdzielczości 720p, jednak klasyczne zdjęcia i filmy 2D to pełne Full HD 1080p. Do tego telefon jest lekki, poręczny z ciekawie zaprojektowanym menu – w niektórych jego miejscach jest to oczywiście menu trójwymiarowe, a jakże! Trzeba uczciwie przyznać LG, że telefon robi wrażenie, a jego 3D jest świetne. Śmialo można powiedzieć, że ten telefon jest topową i najważniejszą premierą na rynku.

Obraz

Nie samym 3. telefon jednak stoi. Wyposażenie go w dwurdzeniowy procesor (Texas Instruments OMAP4 taktowany z częstotliwością 1GHz) oraz zupełnie nową architekturę, czyni z niego niesamowicie wydajne urządzenie. Praktycznie wszystkie aplikacje dostępne w telefonie działały błyskawicznie, a przetwarzanie treści 3D zajmowało zaledwie krótką chwilę. Telefon pracuje pod kontrolą systemu Android w wersji 2.1 jednak możliwa jest jego aktualizacją do wersji 2.2.

LG Optimus 3D wyposażono w interfejs HDMI 1.4, a także obsługę standardu DLNA. Dla miłośników YouTube'a przygotowano możliwość automatycznego przenoszenia materiałów wideo 3D właśnie na ten serwis. Co ważne, LG wyposażyło telefon w baterię o pojemności 1500mAh i oby to była wystarczająca moc, aby zasilać maszynkę 3D dłużej niż przez kilka godzin. Niestety, to nie będzie tani telefon. Bez promocji operatorów trzeba się będzie liczyć z wydatkiem około 3.000zł - dużo. LG Optimus Pad to odpowiedź Koreańczyków na wszechobecne tablety. LG miało sporo czasu aby przygotować coś nowego, bo gdy wszyscy mieli już swój tablet, to LG nie miało nić. Dziś światło dzienne ujrzał Optimus Pad. Nowe urządzenie wyposażone jest w ekran o przekątnej 8,9 cala i oparty jest na platformie Google Android 3.0 oraz procesorze Nvidia Tegra 2. Jak myślicie, w jaki aparat go wyposażono? Tak, oczywiście w aparat 3D. Należy jednak zaznaczyć, ze tablet wyposażono w klasyczny ekran 2D, zatem nie zobaczymy na nim obrazów w trzech wymiarach, a
jedynie możemy takie obrazy rejestrować.

Tablet LG Optimus Pad wyposażony jest w ekran o przekątnej 8,9 cala i szerokości 149,4 mm. Jak to tłumaczy LG, taka wielkość ma zapewnić możliwość obsługi urządzenia, trzymając go pewnie tylko jedną dłonią, a po drugie umożliwić oburęczne pisanie wszystkimi dziesięcioma palcami. Nikt nie powiedział tego wprost, jednak był to wyraźny przytyk wobec iPada oraz Galaxy Tab. Rozdzielczość ekranu to 128. x 768 pikseli w proporcjach 15:9.

Obraz

W praktyce zabawa tabletem LG przypadła nam do gustu. Rzeczywiście jego nietypowy kształt sprawia, że korzystanie z urządzenia jest bardzo wygodne i intuicyjnie. Do tego, łatwiej się na nim przegląda dłuższe strony internetowe. Wyposażony w platformę Tegra 2 Optimus Pad radzi sobie także bez problemu ze wszelkimi multimediami, przeglądaniem sieci, czy też grami – gra się na nim bardzo przyjemnie. Więcej szczegółów już niedługo.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)