Nowe monitory 3D z tunerem TV od LG

Nowe monitory 3D z tunerem TV od LG

Nowe monitory 3D z tunerem TV od LG
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
12.09.2012 11:32, aktualizacja: 12.09.2012 11:42

LG wprowadziło na polski rynek serię monitorów DM52 i M52, które pełnią funkcję zarówno monitora, jak i telewizora. Monitory umożliwiają korzystanie z różnego rodzaju multimediów, w tym oglądanie naziemnej telewizji HD i wszelkiego rodzaju treści udostępnianych przez komputer w rozdzielczości Full HD. Na polskim rynku dostępne będą trzy modele: 27-calowe DM2752 i M2752, a także 23-calowy M2382.

Co ciekawe, oba modele wyposażone są w zaawansowany panel IPS. Panele IPS (In Plane Switching) wyróżniają się na tle konkurencyjnych rozwiązań, np. matryc TN, realistycznym odwzorowaniem kolorów, mniejszą ich fluktuacją i bardzo szerokimi kątami oglądania wynoszącymi 17. stopni – idealnymi dla telewizji. Dodatkowo, funkcja Smooth Color Change eliminuje rozmycie obrazu występujące przy szybkim ruchu, np. w scenach akcji, sporcie lub grach wideo. Czas reakcji panelu wynosi 5 ms.

Monitory wyposażono w funkcję Picture In Picture (obraz w obrazie), która w przeciwieństwie do PIP znanego z telewizorów, pozwala użytkownikowi na otwarcie równocześnie kilku okien na ekranie, np. w celu wyświetlenia obrazu telewizyjnego w małym oknie podczas używania komputera, a nie tylko dwóch obrazów telewizyjnych. Dodatkowo, funkcja USB Quick View umożliwia odtwarzanie plików multimedialnych, np. filmów, klipów wideo czy zdjęć zgromadzonych na przenośnej pamięci poprzez proste podłączenie jej do gniazda USB. Obok złącza USB monitor wyposażono w dwa złącza HDMI. Za dźwięk odpowiadają dwa głośniki wyposażone w funkcję Infinite Surround Sound, która ma według LG zapewnić wrażenie otaczającego dźwięku.

Model DM5. jest wyposażony dodatkowo w funkcję konwersji 2D-3D, która umożliwia oglądanie dowolnych treści jako obrazu trójwymiarowego. Obraz po konwersji jest wyostrzany, a tryb „3D Effect” powinien zapewnić wyraźniejszy obraz z silniejszym efektem trójwymiarowym. Funkcja konwersji działa również gdy monitor jest podłączony do komputera, a w przypadku korzystania z trójwymiarowych gier jest włączana automatycznie. Funkcja Dual Plan umożliwia natomiast oglądanie równocześnie dwóch różnych pełnoekranowych obrazów gry. Monitor do generowania trójwymiarowych obrazów wykorzystuje technologię Cinema 3D z okularami polaryzacyjnymi.

Dane techniczne:

Wielkość ekranu 27” dla modeli DM2752 i M2752 oraz 23" dla modelu M2382
Typ matrycy IPS (dla modelu DM2752 matryca 3D)
Rozdzielczość fizyczna 1920 x 1080
Współczynnik kształtu 16:9
Jaskrawość 250 nt
Współczynnik kontrastu 5 000 000:1
Czas reakcji 5 ms
Kąt patrzenia 178/178

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)