MWC 2012: emporiaCONNECT - zaawansowany telefon dla seniorów

MWC 2012: emporiaCONNECT - zaawansowany telefon dla seniorów
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

28.02.2012 09:11, aktual.: 03.03.2013 23:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na targach Mobile World Congress firma emporia Telecom zaprezentowała nowe telefon emporiaCONNECT. Przeznaczony jest on głównie dla osób starszych. Ma łączyć w sobie w sobie zaawansowane funkcje z prostą i intuicyjną obsługą .

W nowym telefonie znajdą się takie usługi, jak udostępnianie zdjęć, układanki do trenowania pamięci i wskazówki ułatwiające dotarcie do interesujących miejsc. Telefon nie będzie komplikował życia swojemu użytkownikowi - nie zaoferuje aktualizacji oprogramowania czy uciążliwie długich menu.

Obsługę zdjęć i szybkiego wybierania uzupełnia łatwy dostęp do prognozy pogody oraz interaktywny system przypomnień dotyczących zdrowia i urodzin. Oprócz tego użytkownicy mogą uzyskać pomoc w nieznanym mieście dzięki funkcji orientacji w terenie. Mogą sprawdzić, gdzie się znajdują i wyświetlić proste wskazówki dotarcia do najbliższego sklepu, komisariatu policji, apteki lub innego interesującego miejsca.

System alarmowy umożliwiający zatelefonowanie kolejno do pięciu osób za jednym naciśnięciem przycisku alarmowego, daje poczucie bezpieczeństwa.

Telefon został wyposażony w wyraźny i czytelny wyświetlacz TFT o przekątnej 2,8 cala oraz duże przyciski klawiatury. Telefon emporiaCONNECT obsługuje sieci 3. i posiada moduł GPS. Wbudowany aparat fotograficzny ma rozdzielczość trzech megapikseli. Pamięć można rozszerzyć za pomocą złącza kart microSD. Warto wspomnieć także o funkcji konwersji tekstu na mowę.

Telefon trafi na rynek w trzecim kwartale 2012r.

**[ Telefon dla seniora - sprawdź nowości, recenzje, testy ](

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)