CES 2011: nowe kino domowe LG HX996TS z dźwiękiem 3D

CES 2011: nowe kino domowe LG HX996TS z dźwiękiem 3D

CES 2011: nowe kino domowe LG HX996TS z dźwiękiem 3D
Źródło zdjęć: © LG
07.01.2011 16:21

LG Electronics zaprezentował HX996TS, pierwszy zestaw kina domowego, który oferuje prawdziwy dźwięk 3D. Dzięki nowatorskiemu podejściu do emisji dźwięku model HX996TS zapewnia doskonałą ścieżkę dźwiękową podczas oglądania trójwymiarowych filmów

Wysoka jakość dźwięku zestawu HX996TS jest możliwa do uzyskania dzięki trzem kluczowym innowacjom. Pierwszym elementem jest technologia Vertical 3. Effect Channel, której działanie polega na emitowaniu dźwięku przez górną część czterech głośników satelitarnych w systemie HX996TS. W rezultacie pole dźwięku zostaje rozszerzone aż do sufitu. Powstające w ten sposób fale dźwiękowe wypełniają przestrzeń nad głowami widzów, tworząc złudzenie, że znajdują się oni w samym środku akcji rozgrywającej się na ekranie.

Obraz
© (fot. LG)

Drugim elementem zapewniającym trójwymiarowy dźwięk jest zastosowany w modelu HX996TS podwójny układ subwooferów. Zamiast konwencjonalnego, pojedynczego subwoofera zainstalowano układ zawierający dwa takie głośniki po przeciwnych stronach telewizora. Zapewniają one wypełniające cały pokój, niskotonowe tło, tworząc niezwykle realistyczną ścieżkę dźwiękową.

Trzecim elementem jest technologia Cinema Dome Effect, która udoskonala trójwymiarowy dźwięk za pomocą stworzonego przez LG algorytmu DSP. Dzięki takiemu rozwiązaniu algorytm DSP umożliwia także analizę poszczególnych kanałów audio w czasie rzeczywistym, co gwarantuje bezproblemowe „śledzenie”. dźwięku. W rezultacie powstaje pole dźwiękowe rozszerzone w górę i do tyłu. Dzięki temu widzowie mają uczucie, że są otoczeni dźwiękiem ze wszystkich stron.

Konstrukcja systemu HX996TS to głośniki paraboliczne umieszczone na solidnych, szerokich podstawach. Całość jest elegancka oraz pomaga uzyskać bogatszy i potężniejszy dźwięk.

Dane techniczne zestawu HX996TS

- Vertical 3D Effect Channel
- Cinema Dome Effect
- Tryb 3D: 7.2-kanałowy / moc wyjściowa 1280 W
- Tryb 2D: 5.2-kanałowy / moc wyjściowa 1100 W
- Dwa Subwoofery
- Głośniki zapewniające dźwięk 3D (górny zestaw)
- Technologia 3D DSP
- Real Cinema Ambience

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)