Microsoft zrobił świetną klawiaturę. Dla iPhone'a!

Microsoft zrobił świetną klawiaturę. Dla iPhone'a!
Źródło zdjęć: © Giznet.pl za The Verge

27.01.2016 07:37, aktual.: 27.01.2016 11:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Historia relacji pomiędzy Apple a Microsoftem jest długa i skomplikowana. Jedną z jej ostatnich odsłon jest przygotowywana kolejna premiera oprogramowania Microsoftu, która ma trafić na mobilną platformę z Cupertino. Tym razem ma to być bardzo interesująca klawiatura.

Mogłoby się wydawać, że w temacie tak prozaicznym jak klawiatury ekranowe nie pojawi się już nic innowacyjnego. A jednak Microsoftowi się udało. Jak donosi serwis The Verge, w Redmond trwają właśnie wewnętrzne testy klawiatury, która ma trafić na urządzenia mobilne Apple. Klawiatury interesującej, ponieważ ma ona być odpowiedzią na relatywnie duże rozmiary ekranów, w jakie wyposażone są najnowsze urządzenia.

Przygotowywana przez Microsoft klawiatura jest bowiem wyposażona w tryb korzystania z niej za pomocą jednej ręki. Po jego włączeniu, klawiatura wygina się w taki sposób, by można było z niej wygodnie korzystać przy pomocy kciuka. W zależności od ustawień, takie „półkole”. może być umieszczone w prawym, bądź w lewym dolnym rogu ekranu. Wprowadzanie znaków wspierane będzie przez technologię Word Flow, dzięki czemu więc użytkownicy będą mogli korzystać z klawiatury również przeciągając kciukiem po kolejnych literach, oraz trzymają odpowiednie podpowiedzi.

Klawiatura ta ma w ciągu kilku miesięcy trafić na urządzenia z iOS, ale Microsoft nie zamierza się ograniczać tylko do nich. Według serwisu trafi ona też na urządzenia z Androidem, choć później.

Polecamy na stronach Giznet.pl: Apple coraz bardziej zainteresowane VR

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)