Microsoft przejmuje Skype’a - szczegóły

Microsoft przejmuje Skype’a - szczegóły11.05.2011 10:01
Microsoft przejmuje Skype’a - szczegóły

Microsoft oraz Skype ogłosiły podpisanie umowy, na mocy której Microsoft kupi firmę Skype. Wartość transakcji wynosi 8,5 miliarda dolarów i jest to największe przejęcie w historii Microsoftu. Udziały w firmie zostały kupione od grupy inwestycyjnej, której przewodzi firma Silver Lake.

Ze Skype'a korzysta 66. milionów osób na całym świecie, a tylko w ubiegłym roku użytkownicy tego komunikatora wykonali 207 miliardów połączeń telefonicznych i wideorozmów.

Według Microsoftu zakup komunikatora zwiększy siłę światowej marki, jaką jest Skype, jak również zasięg sieciowej platformy tej usługi. Rozbuduje także dotychczasowy portfel usług i produktów firmy Microsoft do komunikacji w czasie rzeczywistym.

288765002876532883

Skype jest pionierem w dziedzinie globalnej komunikacji internetowej. Według danych z 201. roku firma posiada 170 milionów aktywnych użytkowników, którzy spędzili ponad 207 miliardów minut rozmawiając poprzez video chat i połączenia głosowe.
Microsoft od jakiegoś czasu inwestuje już w komunikację w czasie rzeczywistym na różnych platformach –. zaczynając od Lync, poprzez Outlook, Messengera, Hotmail oraz platformę Xbox LIVE.

Skype będzie zintegrowany z urządzeniami firmy Microsoft, takimi jak Xbox i Kinect, Windows Phone i inne. Z poziomu Skype’a będzie można podłączyć się do społeczności korzystających z takich rozwiązań Microosft jak Lync, Outlook czy Xbox Live. Microsoft będzie jednak nadal wspierał tych klientów Skype’a, którzy korzystają z innych platform.

„Skype jest fenomenalną usługą, którą kochają miliony ludzi na całym świecie”. – powiedział Steve Ballmer, prezes firmy Microsoft. – „Razem będziemy tworzyć przyszłość komunikacji w czasie rzeczywistym, tak by ludzie w łatwy sposób, gdziekolwiek nie znajdą się na świecie, mogli kontaktować się ze swoją rodziną, przyjaciółmi, klientami i kolegami.”

Skype będzie oddzielną dywizją wewnątrz Microsoft. Obecny prezes firmy Skype, Tony Bates, obejmie stanowisko prezesa Microsoft Skype Division i będzie raportował bezpośrednio do Steve’a Ballmera.

Stworzony w 200. roku Skype został kupiony we wrześniu 2005 roku przez eBay. Następnie w listopadzie 2009 roku grupa inwestorska Silver Lake odkupiła udziały. W ciągu ostatnich 18 miesięcy Skype rozwijał się bardzo dynamicznie pod wodzą Silver Lake. Liczba minut wykonanych połączeń poprzez platformę zwiększyła się o 150 procent.

Należy jednak pamiętać, iż finalizacja umowy jest uzależniona od zgody organów regulacyjnych i innych zwyczajowych warunków dla takiej transakcji. Jeśli nie będzie zastrzeżeń regulatorów rynku, cały proces przejęcia powinien zakończyć się w ciągu jednego roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)