Microsoft przejmuje Skype’a - szczegóły

Microsoft przejmuje Skype’a - szczegóły

11.05.2011 10:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft oraz Skype ogłosiły podpisanie umowy, na mocy której Microsoft kupi firmę Skype. Wartość transakcji wynosi 8,5 miliarda dolarów i jest to największe przejęcie w historii Microsoftu. Udziały w firmie zostały kupione od grupy inwestycyjnej, której przewodzi firma Silver Lake.

Ze Skype'a korzysta 66. milionów osób na całym świecie, a tylko w ubiegłym roku użytkownicy tego komunikatora wykonali 207 miliardów połączeń telefonicznych i wideorozmów.

Według Microsoftu zakup komunikatora zwiększy siłę światowej marki, jaką jest Skype, jak również zasięg sieciowej platformy tej usługi. Rozbuduje także dotychczasowy portfel usług i produktów firmy Microsoft do komunikacji w czasie rzeczywistym.

Obraz

Skype jest pionierem w dziedzinie globalnej komunikacji internetowej. Według danych z 201. roku firma posiada 170 milionów aktywnych użytkowników, którzy spędzili ponad 207 miliardów minut rozmawiając poprzez video chat i połączenia głosowe.
Microsoft od jakiegoś czasu inwestuje już w komunikację w czasie rzeczywistym na różnych platformach –. zaczynając od Lync, poprzez Outlook, Messengera, Hotmail oraz platformę Xbox LIVE.

Skype będzie zintegrowany z urządzeniami firmy Microsoft, takimi jak Xbox i Kinect, Windows Phone i inne. Z poziomu Skype’a będzie można podłączyć się do społeczności korzystających z takich rozwiązań Microosft jak Lync, Outlook czy Xbox Live. Microsoft będzie jednak nadal wspierał tych klientów Skype’a, którzy korzystają z innych platform.

„Skype jest fenomenalną usługą, którą kochają miliony ludzi na całym świecie”. – powiedział Steve Ballmer, prezes firmy Microsoft. – „Razem będziemy tworzyć przyszłość komunikacji w czasie rzeczywistym, tak by ludzie w łatwy sposób, gdziekolwiek nie znajdą się na świecie, mogli kontaktować się ze swoją rodziną, przyjaciółmi, klientami i kolegami.”

Skype będzie oddzielną dywizją wewnątrz Microsoft. Obecny prezes firmy Skype, Tony Bates, obejmie stanowisko prezesa Microsoft Skype Division i będzie raportował bezpośrednio do Steve’a Ballmera.

Stworzony w 200. roku Skype został kupiony we wrześniu 2005 roku przez eBay. Następnie w listopadzie 2009 roku grupa inwestorska Silver Lake odkupiła udziały. W ciągu ostatnich 18 miesięcy Skype rozwijał się bardzo dynamicznie pod wodzą Silver Lake. Liczba minut wykonanych połączeń poprzez platformę zwiększyła się o 150 procent.

Należy jednak pamiętać, iż finalizacja umowy jest uzależniona od zgody organów regulacyjnych i innych zwyczajowych warunków dla takiej transakcji. Jeśli nie będzie zastrzeżeń regulatorów rynku, cały proces przejęcia powinien zakończyć się w ciągu jednego roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (9)
Zobacz także