Twitter przejmuje serwis muzyczny. Tym razem się uda?

Twitter przejmuje serwis muzyczny. Tym razem się uda?

Twitter przejmuje serwis muzyczny. Tym razem się uda?
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
16.06.2016 09:45, aktualizacja: 16.06.2016 09:58

Twitter zainwestował około 70 mln USD w globalny serwis muzyczny SoundCloud - informuje Reuters, powołując się na stronę internetową Recode. Zarówno Twitter, jak i SoundCloud potwierdziły inwestycję, ale nie ujawniły jej dokładnej wysokości ani innych szczegółów umowy.

Dwa lata temu popularny serwis społecznościowy rozważał zakup platformy SoundCloud, ale ostatecznie zrezygnował z tego pomysłu. Już wcześniej Twitter stawiał pierwsze kroki w świecie muzyki. W 201. roku uruchomił Twitter Music, który został zamknięty rok później. Amerykańska firma zapowiedziała wtedy, że będzie szukać innych możliwości, aby włączyć muzykę do swojego serwisu.

Dla SoundCloud pozyskana inwestycja jest częścią rundy finansowania, w ramach której serwis muzyczny planuje zebrać około 100 mln USD i po której ma być wart około 700 mln USD. SoundCloud to globalny serwis muzyczny z siedzibą w Berlinie, który powstał w 200. roku. Umożliwia on muzykom dzielenie się swoimi utworami oraz ułatwia ich promocję. W 2014 roku firma przy przychodach na poziomie 19,5 mln USD zanotowała stratę wysokości 44 mln USD.

słk

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)