Microsoft Kinect dla Xbox’a w Polsce już 10 listopda 2010

Microsoft Kinect dla Xbox’a w Polsce już 10 listopda 2010

Microsoft Kinect dla Xbox’a w Polsce już 10 listopda 2010
17.08.2010 12:45

Kinect to specjalny sensor współpracujący z konsolą Xbox 360, dzięki któremu sterowanie w grach wideo będzie intuicyjne i pozwoli na zaznajomienie się z Xbox 360 jeszcze większej grupie osób.

W momencie swej europejskiej premiery sensor Kinect będzie współpracował z 1. ekskluzywnymi tytułami, wśród których znajdą się m.in. następujące tytuły: „Kinect Sports”, „Kinect Adventures”, „Kinectimals”, “Kinect Joyride”, a także taneczna gra „Dance Central” tworzona przez MTV Games oraz Harmonix.

„Targi gier komputerowych Gamescom 201. to największe tego typu wydarzenie w Europie. Jest to więc dla nas znakomita okazja do tego, aby ogłosić datę, w którym jeden z najważniejszych produktów tego roku – technologia Kinect – zadebiutuje na Starym Kontynencie.” - powiedział Chris Lewis, vice president, Interactive Entertainment Business, Microsoft Europe.

Obraz
© (fot. Microsoft)

“Premiera Kinect będzie wyznaczać wielką zmianę nie tylko dla nas, ale przede wszystkim dla wielu osób, które do tej pory nie grały w gry wideo. Dzięki naszej technologii będą mogli spróbować nowych wrażeń związanych z elektroniczną rozrywką.”. - dodał Chris Lewis.

Dodatkowe możliwości
Kinect to jednak nie tylko gry. Już tej jesieni, za jego pomocą będzie można obsługiwać wszystkie mulimedialne funkcje konsoli Xbox 360. takie jak przeglądanie biblioteki muzycznych utworów za pomocą prostego ruchu ręką, czy wyboru opcji odtwarzania filmu DVD prostą komendą głosową.

Usługa „Video Kinect” zapewni także połączenie wideo za pomocą wbudowanej kamery pomiędzy znajomymi wykorzystując Xbox LIVE. Technologia Kinect zadebiutuje w Europie 10 listopada tego roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)