IFA 2010: firmware dla PS3 z obsługą Blu-ray 3D w październiku

IFA 2010: firmware dla PS3 z obsługą Blu‑ray 3D w październiku

IFA 2010: firmware dla PS3 z obsługą Blu-ray 3D w październiku
Źródło zdjęć: © Sony Computer Entertainment
07.09.2010 10:45, aktualizacja: 07.09.2010 10:58

Zapowiedziana w ubiegłym roku wersja firmware'u, która pozwala obsługiwać konsolom PlayStation 3 dyski Blu-ray 3D, ma zostać opublikowana w październiku.

Aktualizacja dostarczona przez Sony w połowie kwietnia pozwalała tylko pokazywać stereoskopowe obrazy 3. w grach – a to zdezorientowało użytkowników. Wielu właścicieli PS3 pytało wówczas, czy ich konsola musi być jeszcze jakoś dostosowywana do obsługi płyt Blu-ray 3D. Szef Sony Howard Stringer osobiście zapewnił podczas targów IFA, że aktualizacja pojawi się w październiku.

Obraz
© (fot. Sony)

Inny przedstawiciel koncernu podkreślił, że zapowiadana aktualizacja uczyni konsolę PS3 pełnowartościowym odtwarzaczem Blu-ray 3D: obsługiwane mają być wszystkie rozdzielczości uwzględnione w specyfikacji tego nośnika.

Pozostaje jednak pytanie, czy PlayStation 3 będzie w stanie prezentować zaprogramowane w Javie trójwymiarowe opcje menu. Jedna z firm zajmująca się authoringiem dysków Blu-ray 3D poinformowała, że specyfikacja 3D autorstwa Blu-ray Disc Association nie przewiduje tej funkcji w konsoli. Oznacza to, że w przypadku PlayStation 3 wszystkie trójwymiarowe menu musiałyby zostać ponownie nagrane na krążkach w prostszej formie HDMV.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)