Maperia - kolejny serwis lokalizacyjny

Maperia - kolejny serwis lokalizacyjny

Maperia - kolejny serwis lokalizacyjny
12.03.2010 00:31, aktualizacja: 12.03.2010 11:25

Wraz z początkiem roku ruszył lokalizator internetowy, posiadający cechy serwisu społecznościowego, dzięki któremu użytkownicy mają możliwość zamieszczania zdjęć, filmów wideo oraz opinii na temat konkretnych obiektów - Maperia.pl.

Serwis Maperia to lokalizator internetowy tworzony przez internautów. Każdy użytkownik sieci może bowiem założyć tam swój profil i zamieszczać na mapie ulubione miejsca i obiekty wraz z ich zdjęciami oraz filmami wideo.

Serwis Maperia posiada co prawda podstawowe funkcjonalności takiego serwisu, do których należą: możliwość wyszukiwania wskazanych obiektów, przy użyciu słów kluczowych i adresów, w bazie punktów użyteczności publicznej (szkoły, banki, restauracje, etc.), obserwacja mapy w kilku trybach widoku: mapa drogowa, hybryda i zdjęcia satelitarne oraz wyznaczanie trasy ze wskazanego punktu początkowego do końcowego.

Obraz

Dodatkowo cechuje go również wiele innych rozwiązań. Daje on między innymi możliwość wyszukiwania obiektów znajdujących się w pobliżu poszukiwanej lokalizacji, po określeniu konkretnej odległości (np. w promieniu 1. km). Uzupełnia widok mapy zdjęciami i filmami wideo, dodanymi przez użytkowników portalu. To co jest w Maperii najbardziej unikalne, to stworzona wokół niej bardzo zróżnicowana społeczność.

Jak mówi Michał Zagórski, jeden z twórców serwisu Maperia: –. W obecnych lokalizatorach brakuje funkcji społecznościowych, dzięki którym każdy użytkownik mógłby kreować w sieci swoją okolicę, brać czynny udział w lokalnych wydarzeniach, zapraszać znajomych i informować o ciekawych, jego zdaniem, miejscach.

Leszek Kmieć, współtwórca serwisul: –. Celem jaki obraliśmy podczas tworzenia naszego lokalizatora była przede wszystkim wiarygodność - nie tylko danych teleadresowych danego obiektu, ale też przypisanych mu zdjęć, filmów wideo i opinii na jego temat.

Z serwisu można także korzystać za pomocą telefonów komórkowych. Jednym z najnowszych trendów, obecnych w tym serwisie jest tzw. Poszerzona Rzeczywistość, dzięki której właściciele iPhone’ów lub telefonów z systemem Android mogą zainstalować aplikację Lazar i oglądać na bieżąco to, co dzieje się w ich najbliższej okolicy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)