LinkedIn otwiera platformę, prezentuje nowe narzędzia

11.12.2007 18:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Linkedin Corp., firma, która jest właścicielem serwis społecznościowego adresowanego do profesjonalistów, ogłosiła, że otwiera swoją platformę dla zewnętrznych deweloperów. Zapewnia im narzędzia, dzięki którym mogą wykorzystywać dane z profili LinkedIn w aplikacjach biznesowych i budować własne aplikacje działające w ramach platformy.

Nowy zestaw narzędzi "LinkedIn Intelligent Application" pozwoli deweloperom np. na umieszczanie widgetów w swoich aplikacjach biznesowych, które wykorzystują informacje z sieci znajomych użytkownika. API pozwoli także budować aplikacje uruchamianie w sieci LinkedIn.

_ -Stało się jasne, że pojawiła się bardzo silna potrzeba by użytkownicy LinkedIn mogli zabrać swoją siatkę kontaktów ze sobą, by być jeszcze bardziej produktywnym- _ napisał w swoim blogu Lucian Beebe, dyrektor LinkedIn ds. zarządzania produktami.

Jak wyjaśniał Beebe, deweloper - za zgodą użytkownika - może dodać informacje ze swojego profilu LinkedIn, swojej siatki znajomych lub innych profili do różnych aplikacji. Pierwszym partnerem LinkedIn w tym przedsięwzięciu został magazyn BusinessWeek, który wykorzysta profile LinkedIn by uatrakcyjnić swój serwis internetowy.

Nowa strona domowa została wzbogacona o pulpit, dzięki któremu użytkownicy mają dostęp do różnorodnych modułów dotyczących ludzi, profesji czy rozwiązywania problemów. Pulpit będzie też służył do zarządzania aplikacjami napisanymi dla nowej platformy LinkedIn. Nowością jest też czytnik RSS filtrujący wiadomości.

Pierwsze komentarze dotyczące nowego inicjatwy serwisu są raczej przychylne. Blogerzy tacy jak Anna Zelenka z GigaOM mówią o tym, że LinkedIn staje się tym dla użytkowników biznesowych, czym Facebook dla użytkowników domowych. Jednak zauważa, że serwis ten nigdy nie służył do nawiązywania kontaktów, a raczej jako składnica tych kontaktów i komunikacja między użytkownikami jest nawiązywana gdzie indziej. Być może otwarcie platformy tę sytuację zmieni.

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)