Elon Musk: prezentuje najnowsze zdjęcia SapceX Starship. Widać zmiany i nowe pomysły

Elon Musk: prezentuje najnowsze zdjęcia SapceX Starship. Widać zmiany i nowe pomysły

Elon Musk: prezentuje najnowsze zdjęcia SapceX Starship. Widać zmiany i nowe pomysły
Źródło zdjęć: © Twitter | Elon Musk
Karolina Modzelewska
24.09.2019 14:26

Założyciel Tesli i SpaceX na Twitterze opublikował więcej zdjęć, które obrazują postęp prac nad statkiem kosmicznym. Wszystko wskazuje, że jego ostateczna wersja będzie wyglądała inaczej niż prototypy.

Elon Musk przygotowuje konferencję prasową, która obędzie się 28 września. W jej trakcie ma przekazać więcej informacji na temat ostatecznej wersji SapceX Starship.

Elon Musk informuje o wszystkim w mediach społecznościowych

W międzyczasie na swoim profilu na Twitterze publikuje zdjęcia przedstawiające postęp prac nad statkiem kosmicznym, na którego pokładzie będą organizowane komercyjne loty na Marsa.

Według informacji przekazanych przez Musk'a trzy silniki rakietowe zostały już zamontowane. Na zdjęciach zauważyć można, że przytwierdzono też ruchome "skrzydła", które zastąpiły stałe elementy w postaci "lotek".

Ruchome skrzydła mają sprawić, że cała konstrukcja będzie lżejsza. Wszystko wskazuje na to, że pierwszy lot Starship Mk1 odbędzie się w październiku. Statek ma unieść się na wysokość około 20 km.

Prace nad portem kosmicznym

Osoby mieszkające w okolicach Boca Chica w Teksasie dostają wcześniejsze informacje o planowanych działaniach. Wielu z nich otrzymało propozycję wykupu gruntów, ponieważ SpaceX ma w planach przekształcenie Boca Chica w port kosmiczny. Oferta jest trzykrotnie wyższa niż rynkowa cena nieruchomości.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)