PayPal otwiera platformę API

PayPal otwiera platformę API
Źródło zdjęć: © Pay Pal

09.07.2009 12:00, aktual.: 10.07.2009 10:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już wkrótce zewnętrzni programiści będą mogli tworzyć własne aplikacje do przesyłania pieniędzy za pomocą PayPal. Stanie się to możliwe, gdyż PayPal zamierza udostępnić własną platformę API

Należący do eBay Inc. PayPal wkrótce otworzy swoją platformę API dla zewnętrznych developerów, pozwalając im tym samym na budowanie aplikacji. Najważniejsze jest to, że za pomocą stworzonych w ten sposób rozwiązań będzie można akceptować i przesyłać płatności. Pozwoli na to opracowany przez PayPal system Adaptive Payments Service.

"Wierzymy, że dostarczenie globalnej platformy płatności otworzy niezliczone możliwości dla stworzenia innowacyjnych i kreatywnych źródeł przychodów." - napisał Damon Hougland, senior director of product development.

Firma PayPal pobiera prowizję za transfery dokonywane za pomocą swojego systemu, jednak osoby które wykonają API będą mogły zdecydować, czy płacący lub kupujący mają ponosić opłatę.

Otwierając platformę API PayPal stara się dogonić Amazon.com, który posiada już wiele ciekawych opcji w ramach systemu Amazon Payments.

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)