LG i jego przeźroczyste 15 cali

LG i jego przeźroczyste 15 cali

30.10.2009 14:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

LG zaprezentował przeźroczysty wyświetlacz wykonany w technologii OLED, którego przekątna wynosi aż 15 cali.

LG zaprezentował przeźroczysty wyświetlacz wykonany w technologii OLED, którego przekątna wynosi aż 15 cali. Tym samym zawstydził on Samsunga, który do tej pory jako jedyny mógł się poszczycić podobnym ekranem, jednak o znacznie mniejszej przekątnej.

Do tej pory liderem w przeźroczystych ekranach był Samsung, który na początku roku zaprezentował jego 2-calową wersję o rozdzielczości QVGA (320 x 240 pikseli). Później Samsung przedstawił kolejną wersję o przekątnej 4,3 cali, jednak LG postanowił pójść jeszcze dalej. Zaprezentował właśnie podobny ekran, jednak o znacznie większej przekątnej i rozdzielczości.

Przedstawiony przez LG ekran ma przekątną wynoszącą aż 15 cali, jednak jego rozdzielczość nie została ujawniona. Podczas prezentacji przeźroczysty wyświetlacz został podłączony do komputera co oznacza, że również takie może być jego końcowe przeznaczenie. Oprócz tego ma być on wykorzystywany również w miejscach publicznych.

Obecnie nie wiadomo kiedy zaprezentowany przez LG wyświetlacz trafi do masowej produkcji, ani kiedy możemy się spodziewać na rynku pierwszych urządzeń go wykorzystujących.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)