Legenda rocka progresywnego udostępni płytę w sieciach P2P

Legenda rocka progresywnego udostępni płytę w sieciach P2P

Legenda rocka progresywnego udostępni płytę w sieciach P2P
10.09.2008 18:30, aktualizacja: 11.09.2008 09:16

Zespół Marillion, jeden z najbardziej cenionych zespołów nurtu progresywnego rocka, zamierza udostępnić swój najnowszy album za pośrednictwem sieci bezpośredniej wymiany plików w Internecie. W ten sposób płytę będzie oczywiście można pobrać za darmo. "Chcemy spróbować nowych rzeczy i zobaczyć, co się stanie" - deklaruje klawiszowiec zespołu, Mark Kelly.

Najnowszy album Marillion zatytułowany jest "Happiness is the Road" - jest to 15. studyjne wydawnictwo tej brytyjskiej grupy, która w 2009 r. obchodzić będzie 30. urodziny. Oficjalna premiera dwupłytowego albumu zapowiedziana jest na 20 października br.

Jak ujawnił M. Kelly na łamach serwisu BBC - http://news.bbc.co.uk, zespół do niedawna czuł się odporny na spadek sprzedaży płyt CD, wywołany popularnością sieci P2P ( być może wynika to z profilu fana muzyki Marillion, który, jako osoba nieco starsza, woli kupić płytę niż ją pobrać ). M. Kelly mimo udostępnienia płyty w Internecie wyraża nadzieję, że edycja CD albumu znajdzie nabywców. Oczekiwania muzyka mogą zostać spełnione - zespół posiada lojalnych i oddanych fanów.

Kiedy użytkownik pobierze album i zechce go odtworzyć po raz pierwszy, na ekranie monitora ujrzy komunikat zachęcający do przesłania zespołowi swojego adresu poczty elektronicznej. W ten sposób będą mu wysyłane oferty kupna biletów na koncerty grupy oraz innych związanych z marką Marillion gadżetów ( koszulek, plakatów, itp. ).

Marillion dołącza do grupy twórców, którzy od jakiegoś czasu eksperymentują z nowym modelem dystrybucji swojej twórczości, jakim jest udostępnianie albumów w Internecie - na ten krok zdecydowały się już m.in. grupy Radiohead i Nine Inch Nails.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)