Korzystaj z sieci P2P, a pomożesz gospodarce

Korzystaj z sieci P2P, a pomożesz gospodarce
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

22.01.2009 21:33, aktual.: 23.01.2009 10:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak wynika z raportu opracowanego na polecenie holenderskiego rządu, wymiana plików za pośrednictwem sieci P2P ma dodatni wpływ na rozwój gospodarki.

142 strony raportu jasno dowodzą, że korzystanie z sieci P2P ma pozytywne konsekwencje w życiu gospodarczym i kulturalnym. Ale to nie są wyłącznie puste słowa. Według ekspertów wymiana plików w Internecie przynosi rocznie budżetowi Holandii 100 milionów euro zysków.

Według raportu, sieć P2P udziela dostępu do szerokiego zakresu dóbr kulturalnych, które są wykorzystywane jedynie na zasadzie sprawdzenia ( mamy możliwość przetestowania programu przed jego zakupem ). Jak dowodzą przeprowadzone badania, to właśnie użytkownicy P2P kupują więcej oryginalnego oprogramowania, gier i płyt z muzyką. Poza tym są to osoby wyjątkowo czynnie uczestniczące w życiu kulturalnym np. zdecydowana większość z nich chodzi na koncerty.

Holenderskie prawo zezwala na pobieranie muzyki i filmów z Sieci wyłącznie na własny użytek. Zabroniona jest z kolei wymiana plikami. Zdaniem ekspertów, wprowadzenie surowszych przepisów, za którym opowiadają się organizacje antypirackie, nie przyniesie spodziewanych przychodów branży rozrywkowej. Według raportu koncerny medialne tracą najwięcej nie z powodu łamania praw autorskich, ale wysokiej konkurencji.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)