Koncerny filmowe wstrzymują premierę... telewizora

Koncerny filmowe wstrzymują premierę... telewizora

Koncerny filmowe wstrzymują premierę... telewizora
26.04.2007 15:30, aktualizacja: 26.04.2007 15:41

Koreański Samsung został zmuszony do przesunięcia terminu wprowadzenia na rynek bezprzewodowych telewizorów plazmowych HD, ponieważ amerykańskie koncerny filmowe chciały się upewnić, czy przesyłany bezprzewodowo sygnał jest należycie zabezpieczony przed przechwyceniem - informuje serwis Gizmodo.

Chodzi o dwa telewizory plazmowe, wyposażone w ekrany o przekątnej 50 i 58". Urządzenia te komunikują się bezprzewodowo ze stacją nadawczą, do której podłącza się źródło sygnału - np. dekoder telewizji HD czy odtwarzacz HD DVD lub Blu-ray. Do transmitowania danych pomiędzy stacją a telewizorem wykorzystywany jest standard 802.11n - i to właśnie wzbudziło niepokój przedstawicieli koncernów filmowych. Dlatego też zwrócili się oni do Samsunga z prośbą o udowodnienie, iż dane przesyłane do telewizora są odpowiednio zabezpieczone przed nieautoryzowanym skopiowaniem.

Chodziło głównie o to, iż telewizory te potrafią wyświetlić obraz w rozdzielczości full HD - czyli 1920 x 1080 pikseli - firmy z Hollywood obawiają się, iż telewizory mogą zostać wykorzystane przez piratów do łatwego przechwytywania filmów zapisanych na nośnikach HD DVD i Blu-ray. Co ciekawe, niepokoju filmowych koncernów nie budzą dostępne już na rynku bezprzewodowe telewizory, wyświetlające obraz w nieco niższej rozdzielczości - np. 720p.

Podczas negocjacji pomiędzy Samsungiem a Hollywood ustalono, że telewizory trafią na rynek we wrześniu - koncerny filmowe zobowiązały się, że do tego czasu przetestują i ocenią zastosowane przez koreański koncern zabezpieczenia.

Więcej informacji: http://Gizmodo.com .

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)