Efekty świetlne dla Twojego telewizora

Efekty świetlne dla Twojego telewizora

Efekty świetlne dla Twojego telewizora
19.08.2010 14:08, aktualizacja: 23.08.2010 15:40

Specjalne zestawy LED, które w widowiskowy sposób podświetlają wiszące na ścianach telewizory, wprowadziła do oferty niemiecka Hama. Efekty świetlne o nazwie Levelmount sprawiają, że każdy ścienny zestaw TV będzie przyciągać wzrok gospodarzy oraz gości nawet wtedy, gdy będzie wyłączony. Zapewne ważniejszą cechą zestawów LED jest fakt, że wpływają na poprawę kontrastu obrazu, dzięki czemu oglądanie telewizji jest mniej męczące dla oczu. System listew przypomina nieco rozwiązanie Ambilight, stosowane w telewizorach Philips.

Hama przygotowała cztery komplety Levelmount. Każdy składa się z uchwytu ściennego oraz diod LED w szklanych tubach. Komplety różnią się rodzajem uchwytu oraz liczbą i długością oświetlenia. Dwa zestawy przeznaczone są do telewizorów o przekątnej ekranu od 2. do 94 cm (VESA 400x200). Pierwszy składa się z dwóch świecących tub o długości 22,9 cm i uchwytu ściennego, który utrzymuje telewizor w odległości 3,8 cm od ściany. Drugi zestaw - także dla mniejszych telewizorów - wyposażono w uchwyt z wydłużanym ramieniem (maks. 26,5 cm od ściany) oraz czterech 22,9-centymetrowych tub LED-owych.

Obraz
© (fot. Hama)

Kolejne dwa zestawy mogą być wykorzystywane do podświetlania dużych telewizorów o przekątnej od 9. do 165 cm (VESA 800x800). Jeden składa się z mocnego uchwytu (maks. odległość TV od ściany to 3 cm) oraz dwóch tub z diodami o długości 81,3 cm. Drugi zestaw zawiera taki sam uchwyt, ale wyposażony w dwie 22,9-centymetrowe tuby LED-owe i kolejne dwie o długości 81,3 cm.

Niemiecki producent zaoferował siedem różnych kolorów podświetlenia - zielony, czerwony, żółty, niebieski, turkusowy, fioletowy i biały. W każdym przypadku diody LED w specjalnych szklanych tubach mogą świecić w trybie ciągłym lub zapalać się tylko w reakcji na sygnał dźwiękowy. Osoby, które lubią różnorodność, będą mogły zaprogramować wyświetlanie kilku kolorów jeden po drugim. W razie potrzeby automatycznie ustalą pożądaną częstotliwość zmiany barw. Specjalne żarówki LED oferowane są również osobno i mogą służyć do podświetlania dowolnych pomieszczeń, mebli i urządzeń w domach.

Obraz
© (fot. Hama)

Hama Polska nie podała jeszcze terminu wprowadzenia zestawów Levelmount na polski rynek. Ceny w Niemczech wynoszą - w zależności od modelu - od 69,90 do 179 EUR.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)