Dzieci wolą komputer od telewizora

Dzieci wolą komputer od telewizora

Dzieci wolą komputer od telewizora
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
20.01.2009 22:31, aktualizacja: 21.01.2009 10:17

Badanie przeprowadzone na terenie Wielkiej Brytanii wykazało, że komputer stał się bardziej atrakcyjny dla dzieci niż telewizja. Wśród rzeczy bez których nie można się obejść, aż jedna trzecia milusińskich wskazała właśnie na takie urządzenie.

Agencja ChildWise przeprowadziła badanie wśród 1800 brytyjskich dzieci z ponad 90 szkół. Miały one między innymi wskazać przedmioty, bez których "nie mogłyby żyć". Jedna trzecia badanych wskazała na komputer, a tylko jedna piąta na telewizor. Ankieta wykazała także, że jedna czwarta pięciolatków posiada komputer z dostępem do Internetu w pokoju w którym śpi. Połowa nastolatków natomiast, spędza średnio dwie i pół godziny dziennie na portalach społecznościowych w rodzaju MySpace. Dla odmiany, aż 74% respondentów twierdziło, że czyta książki dla przyjemności, a nie z obowiązku.

Przeciętne brytyjskie dziecko spędza w Internecie 1,7 godziny dziennie. Jedna szósta dzieci surfuje więcej niż trzy godziny dziennie i dodatkowo 1,5 godziny spędza na graniu. Jakby tego było mało, takie dzieci oglądają też telewizję przez 2,7 godziny dziennie.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)