Filmowe hity w iTunes?

Filmowe hity w iTunes?
Źródło zdjęć: © Apple

27.12.2007 15:30, aktual.: 28.12.2007 09:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firmy Apple oraz News Corp. podpisały porozumienie, dzięki któremu w ofercie internetowego sklepu iTunes pojawią się filmy wytwórni filmowej Twentieth Century Fox ( należącej do News Corp. ) - poinformował magazyn "Financial Times".

Z nieoficjalnych informacji wynika, że w ofercie serwisu pojawiać się będą najnowsze kinowe przeboje Foksa. Filmy będą wypożyczane - tzn. że klient po zapłaceniu będzie mógł pobrać plik i oglądać go tylko przez pewien czas ( później film "wygaśnie" ). Umowa przewiduje też, że Fox będzie wykorzystywał w swoich wydaniach DVD technologię DRM Apple'a ( FairPlay ) - dzięki temu nabywcy DVD z filmami będą mogli łatwo skonwertować je i odtwarzać na ekranie iPoda lub iPhone'a.

"Financial Times" twierdzi, że umowa zostanie oficjalnie ogłoszona 14 stycznia 2008 r, podczas konferencji Macworld. Warto wspomnieć, że Twentieth Century Fox nie jest jedyną wytwórnią filmową, z którą Apple zamierza współpracować - koncern Steve'a Jobsa prowadzi podobne negocjacje również z Sony Pictures Entertainment, Paramount Pictures oraz Warner Bros.

W ofercie iTunes już teraz znaleźć można filmy ( m.in. wytwórni Disney ) - jednak ich wybór jest na razie niewielki. W tej chwili filmy można jedynie kupić - Apple nie oferuje na razie możliwości wypożyczania ich.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)