Kolejny atak na użytkowników serwisu Twitter

Kolejny atak na użytkowników serwisu Twitter

02.06.2009 00:00, aktual.: 02.06.2009 10:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Cyberprzestępcy znowu zaatakowali użytkowników serwisu mikroblogowego Twitter. Tym razem namawiali do wejścia na stronę z interesującym filmem.

Serwis Twitter ostrzegł w sobotę swoich użytkowników przed wiadomościami zawierającymi link rzekomo prowadzący do bardzo interesującego filmu. Co prawda po jego kliknięciu otwierała się strona juste.ru, na której widoczny był film pochodzący z YouTube, lecz niestety była to tylko przykrywka dla ukrytego procesu, a mianowicie uruchomienia zawierającego złośliwy kod pliku PDF, który infekował komputer niczego nie podejrzewającego internauty szkodliwym programem o wzbudzającej zaufanie nazwie "System Security".

Warto dodać, że serwisy społecznościowe cieszą się ostatnio coraz większym zainteresowaniem cyberprzestępców. W Twitterze dodatkowym elementem sprzyjającym rozsyłaniu niebezpiecznych linków jest natomiast ograniczenie liczby znaków w wiadomościach do 140. Wiele osób więc często skraca swoje wypowiedzi do krótkich linków jak TinyURL lub UR.LC i komentarza.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)