Twitter resetuje hasła do kont wielu użytkowników

Twitter resetuje hasła do kont wielu użytkowników

Twitter resetuje hasła do kont wielu użytkowników
04.02.2010 10:06

Twitter informuje, że rozesłał do wielu użytkowników e-maile z prośbą o zmianę hasła. Jako przyczynę platforma mikroblogowa podaje dziwne zdarzenia, np. nagły wzrost liczby obserwujących niektóre konta.

Problem

Twitter podejrzewa, że doszło do nadużycia kont użytkowników platformy. Aby dostać się do kont na Twitterze, nieznane osoby prawdopodobnie wykorzystały dane dostępowe do stron z torrentami i związanych z nimi forów –. niektórzy użytkownicy najprawdopodobniej stosowali te same informacje uwierzytelniające także na Twitterze. Serwis nie podaje, jak wielu kont dotyczy ten problem.

Obraz

Zagrożenie

Według pierwszych analiz jeden z internautów przez dłuższy czas budował serwisy torrentowe i sprzedawał je innym operatorom, ale przy okazji zostawiał w systemach backdoora, aby móc później przechwytywać dane – twierdzi Twitter w blogu. Z tych przesłanek wyciąga wniosek, że użytkownicy mimo wszelkich ostrzeżeń używali takich samych danych dostępu w różnych witrynach. W tę sytuację dobrze wpisuje się opublikowane niedawno studium "Reused Login Credentials" (.pdf) działającej w branży zabezpieczeń firmy Trusteer. Według raportu 73. klientów bankowości używa tego samego hasła w systemach bankowości elektronicznej oraz na innych stronach. Z kolei 47% używa nawet takich samych nazw użytkownika i tego samego hasła w innych witrynach. Podstawą tego badania według Trusteera były dane zebrane za pomocą oprogramowania zabezpieczającego Rapport.

Ochrona

Użytkownicy powinni zmienić hasła, jeśli korzystali z nich również w innych serwisach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)