Twitter zamierza wprowadzić dodatkową weryfikację użytkowników

Twitter zamierza wprowadzić dodatkową weryfikację użytkowników
Źródło zdjęć: © 91st Customs 2012 / flickr.com / CC

25.04.2013 14:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chciałoby się powiedzieć – nareszcie. Znany portal Wired donosi, że Twitter pracuje nad systemem dwustopniowej weryfikacji kont swoich użytkowników, który pozwoliłby na uniknięcie kolejnych incydentów związanych z włamami na najpopularniejsze profile.

Póki co nie wiadomo nic na temat szczegółów funkcjonowania nowego systemu, ale dość prawdopodobnym wydaje się, iż będzie on wzorowany na rozwiązaniach stosowanych na przykład przez... banki. Możliwe, że już za jakiś czas, po zalogowaniu się do Twittera –. serwis będzie prosić użytkownika o wpisanie kodu przesłanego SMS-em na jego telefon lub inne urządzenie wskazane przy rejestracji/edycji konta.

Wprowadzenie tego rodzaju systemu pozwoliłoby na uniknięcie nasilających się problemów z aktywnymi hakerami. A sprawa jest naprawdę poważna –. ofiarami złośliwców stały się ostatnio nawet media informacyjne, w tym m.in. agencja Associated Press, z pomocą której włamywacze poinformowali świat o rzekomym zamachu na Baracka Obamę (co z kolei skutkowało sporymi spadkami na nowojorskiej giełdzie)
. Nowy, znacznie szczelniejszy system znacząco utrudniłby im dokonywanie podobnych ataków.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)