Użytkownicy serwisu Twitter zaatakowani przez cyberprzestępców

Użytkownicy serwisu Twitter zaatakowani przez cyberprzestępców

07.03.2009 13:30, aktual.: 09.03.2009 09:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Trend Micro poinformowała, że ponad 750 użytkowników serwisu społecznościowego Twitter zostało zaatakowanych przez cyberprzestępców. Przedstawiciele portalu potwierdzili, że takie zdarzenie faktycznie miało miejsce, a zagrożenie zostało już wyeliminowane.

Specjaliści z Trend Micro poinformowali w ostatnim czasie, że ponad 75. użytkowników serwisu społecznościowego Twitter zostało zaatakowanych przez cyberprzestępców. Ofiary otrzymały wiadomość, rzekomo od kobiety w wieku 23 lat posiadającej kamerę internetową. Jednak, żeby uzyskać połączenie wideo z nieznajomą, należało uruchomić specjalny odnośnik znajdujący się w wiadomości.
Użytkownicy, którzy nabrali się na tę sztuczkę zostali przeniesieni na stronę "dla dorosłych". W ten sposób przestępcy mieli możliwość wyłudzenia ważnych prywatnych informacji np. numeru karty kredytowej.

Przedstawiciele serwisu Twitter poinformowali, że sprawa jest już im znana, a zagrożenie zostało wyeliminowane. Osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo użytkowników zmieniły hasła do wszystkich zaatakowanych kont i usunęły niebezpieczną wiadomość.

Specjaliści z Trend Micro poinformowali, że nie jest pewne jak dokładnie atak został przeprowadzony. Ich zdaniem jest to spowodowane tym, że użytkownicy Twittera zbyt często podają hasła oraz loginy do swoich kont na stronach oferujących rzekomo usługi związane z działaniem serwisu. Daje to bowiem przestępcom ogromne pole do działania.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)