Kliknij sobie sztabkę złota

Kliknij sobie sztabkę złota
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

01.08.2011 10:46, aktual.: 01.08.2011 11:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Polska to nie Zjednoczone Emiraty i automatów ze złotem jeszcze nie mamy. Ale Mennica Polska wraz z bankami uruchamia sklepy internetowe, w których cenny kruszec będzie można kupić kliknięciem myszki

Polska to nie Zjednoczone Emiraty i automatów ze złotem jeszcze nie mamy. Ale Mennica Polska wraz z bankami uruchamia sklepy internetowe, w których cenny kruszec będzie można kupić kliknięciem myszki - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Najtańsza, 1-gramowa, kosztuje obecnie 20. zł, a najdroższa, ważąca ćwierć kilo - prawie 40 tys. zł.

Obraz
© (fot. Thinkstockphotos)

Ze sklepów mogą już korzystać klienci BZ WBK oraz BOŚ Banku, wkrótce dołączą do nich kolejni. Niewykluczone jest również pojawienie się i u nas automatów wydających złoto.

"To jeszcze przyszłość, ale wcale już nie odległa. Na przykład w Austrii złote sztabki można kupić w lepszych sklepach spożywczych. Niedługo można spodziewać się podobnych rozwiązań i u nas" - twierdzi rzecznik Mennicy Polskiej Mariusz Przybylski.

Złoto jest obecnie najdroższe w historii. Za uncję, czyli ok. 31 gramów, trzeba zapłacić dziś ponad 1600 dol. W ciągu pół roku podrożało o ponad 20 proc. W zeszłym roku Polacy kupili 1,5 tony sztabek.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także