Kara 18 tys. euro za nagranie lekcji telefonem komórkowym

Kara 18 tys. euro za nagranie lekcji telefonem komórkowym

15.10.2007 13:31

Kara w wysokości 18 tys. euro grozi uczniowi technikum z Imperii na północy Włoch za to, że nagrał swym telefonem komórkowym lekcję. Policję wezwał dyrektor szkoły, który dowiedziawszy się od nauczycielki o nagraniu jej wykładu uznał, że uczeń złamał ustawę o ochronie prywatności.

To bezprecedensowe wydarzenie jest jednym z najbardziej gorąco dyskutowanych tematów we Włoszech. Policjanci przyznali, że nigdy wcześniej nie spotkali się z taką sytuacją. Zgodnie z obowiązującymi przepisami funkcjonariusze zarekwirowali nagrania z telefonu. Jak wyjaśnili, podstawą uzasadnienia kary jest to, że uczeń nie poprosił o zgodę na rejestrację lekcji, przez co naruszył prywatność nauczycielki oraz pozostałych uczniów w klasie.

Maurizio Masciopinto, szef pionu dochodzeniowego policji pocztowej, która zajmuje się tym przypadkiem, podkreślił, że otwiera on drogę prawną w celu zapobiegania masowemu zjawisku rozpowszechniania, między innymi w Internecie, nagrań i filmów zarejestrowanych bez zgody występujących w nich osób.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)