Kara więzienia za atak DDoS na serwer scjentologów

Kara więzienia za atak DDoS na serwer scjentologów
Źródło zdjęć: © www.scientology.org

26.11.2009 15:24, aktual.: 26.11.2009 16:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Amerykański sąd federalny w Newark (stan New Jersey) skazał w ubiegłym tygodniu 19-letniego Dmitrija Guznera na jeden rok i jeden dzień więzienia za udział w ataku typu Denial of Service wymierzonym w serwer Kościoła Scjentologii (Church of Scientology).

Amerykański sąd federalny w Newark (stan New Jersey)
skazał w ubiegłym tygodniu 19-letniego Dmitrija Guznera na jeden rok i jeden dzień więzienia za udział w ataku typu Denial of Service wymierzonym w serwer
Kościoła Scjentologii (Church of Scientology).

Ponadto Guzner, który w czasie procesu przyznał się do winy, musi wypłacić tej organizacji odszkodowanie w wysokości 37 500 dolarów. Scjentolodzy żądali niecałych 119 000 dolarów za koszty poniesione w związku z obroną przed atakiem, donosiamerykańska gazeta "The Star-Ledger".

Obraz
© (fot. www.scientology.org)

Pod koniec 2008 roku uczestnicy rozmaitych forów internetowych wzywali do przeprowadzania ataków typu DDoS (Distributed Denial of Service) przeciwko scjentologom, gdy prawnicy tej organizacji usiłowali doprowadzić do wycofania z Sieci klipu wideo z udziałem prominentnego członka scjentologów Toma Cruise'a, w którym aktor opowiada o swojej roli w organizacji oraz możliwościach, jakimi rzekomo dysponuje.

Guzner już w październiku 2008 roku potwierdził prokuraturze w Kalifornii swój udział w akcji prowadzonej przez określaną mianem anonimowi luźnej grupy zmieniających się aktywistów. W procesie wytoczonym w New Jersey 19-letni student przyznał się do winy w maju tego roku. Za tego rodzaju przestępstwa amerykańskie prawo przewiduje kary więzienia do dziesięciu lat. Biorąc pod uwagę podobne sprawy, należało się liczyć z wyrokiem od 12 do 18 miesięcy pozbawienia wolności. Wykonanie kary roku więzienia dla Guznera zostało zawieszone na dwa lata. Tymczasem w stanie Kalifornia oskarżona została kolejna osoba, której zarzuca się udział w ataku na serwer scjentologów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)