Kto rządzi na rynku komórkowym?

Kto rządzi na rynku komórkowym?

Kto rządzi na rynku komórkowym?
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
26.02.2008 18:54

Do tej pory publikowaliśmy głównie informacje o rynkowych udziałach poszczególnych producentów na rynku telefonów. Teraz przedstawiamy ranking producentów infrastruktury sieci komórkowych.

W IV kwartale liderem był Ericsson z udziałem na poziomie 34%. W IV kwartale 2006 roku miał 36%. Według analityków udział ten będzie spadał, choć powoli. Szwedzi zyskali swoją pozycję głównie dzięki procesom restrukturyzacyjnym NokiaSiemens i Alcatel-Lucenta.

Obraz
© (fot. JupiterImages/EAST NEWS)

Drugie miejsce zajmuje NokiaSiemens - firma powstała w kwietniu 2007 roku z połączenia działów sieciowych Nokii i Siemensa. W IV kwartale miała 29% rynku, kiedy to w IV kwartale 2006 roku oba, jeszcze oddzielnie funkcjonujące firmy, miały razem 25%. Wzrost był możliwy głównie dzięki większej obecności na rynkach rozwijających się.

Trzecie miejsce w IV kwartale przypadło firmie Alcatel-Lucent z udziałem na poziomie 16%. Kolejne miejsca zajęli Nortel, Motorola oraz Huawei. Wszyscy trzej mają udziały na poziomie zbliżonym do 5%, jednak ten ostatni w porównaniu z III kwartałem dwukrotnie zwiększył sprzedaż rozwiązań 3G i przez analityków jest postrzegany jako potencjalny trzeci największy gracz na rynku rozwiązań WCDMA.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)