Już 10 lat Huawei na polskim rynku

Już 10 lat Huawei na polskim rynku

Już 10 lat Huawei na polskim rynku
27.11.2014 10:33, aktualizacja: 27.11.2014 14:39

Huawei obchodzi jubileusz 10-lecia obecności na polskim rynku. W tym czasie firma Huawei Polska rozwinęła się z kilkuosobowego zespołu do przedsiębiorstwa zatrudniającego ponad 500 pracowników i stanowiącego centralę spółki w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i Skandynawii.

–. Ostatnia dekada to dla Huawei ciągły rozwój. Ten sukces nie byłby możliwy bez zaufania naszych klientów i współpracy z partnerami biznesowymi – powiedział Owen Ou, Dyrektor Generalny Huawei Polska. – Z dumą możemy przyznać, że nastawienie firmy do tworzenia jak najbardziej innowacyjnych produktów, będących odpowiedzią na potrzeby naszych klientów, przynosi widoczne rezultaty. Huawei współpracuje z największymi operatorami telekomunikacyjnymi obecnymi na polskim rynku. Nasze smartfony i tablety zyskują coraz większe zaufanie i uznanie w oczach zarówno specjalistów, jak i konsumentów i z roku na rok są coraz chętniej kupowane.

Huawei dynamicznie zwiększa swój udział w sektorze urządzeń konsumenckich na polskim rynku, dzięki dobremu przyjęciu jego najnowszych, bogato wyposażonych modeli smartfonów. Jednym z nich jest Ascend Mate7,posiadający 6-calowy ekran, 8-rdzeniowy chipset oraz innowacyjny czytnik linii papilarnych 3D.

Firma realizuje również szereg projektów dla sektora publicznego. Jej rozwiązania zostały wykorzystane m.in. przy budowie sieci eLTE dla mieszkańców Radomia. Przeprowadzony projekt był największym w Polsce wdrożeniem tej technologii zrealizowanym na rzecz władz samorządowych.

Obraz

Huawei Polska jest również aktywnie zaangażowany w rozwój społeczeństwa informacyjnego i walkę z wykluczeniem cyfrowym. Jest jednym z członków Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych –. platformy współpracy administracji publicznej, organizacji pozarządowych i firm działających na rzecz popularyzowania i podnoszenia umiejętności Polaków w zakresie korzystania z najnowszych technologii. Firma realizuje również szereg działań wspierających uczelnie techniczne i studentów. Kluczowym projektem w tym obszarze jest program Huawei „Telecom Seeds for the Future”, którego celem jest dostarczenie praktycznej wiedzy nt. rozwiązań ICT najzdolniejszym młodym inżynierom. W trakcie Gali Jubileuszowej na ręce Andrzeja Halickiego, Ministra Administracji i Cyfryzacji, który był gościem honorowym wieczoru, została złożona deklaracja zarządu Huawei Polska dotycząca dalszego wspierania najzdolniejszych polskich studentów i poszerzania ich wiedzy z zakresu ICT w ramach programu.

–. W kolejnych latach chcemy utrzymać ten pozytywny trend i jeszcze bardziej zwiększyć dynamikę rozwoju oferując naszym klientom najbardziej innowacyjne produkty na rynku. Wierzymy, że jesteśmy w stanie to osiągnąć wsłuchując się w opinie naszych klientów i partnerów biznesowych dzięki którym wspólnie budujemy „lepiej skomunikowany świat” – powiedział Owen Ou.

Uroczysta gala jubileuszu 10-lecia Huawei Polska odbyła się 2. listopada w Warszawie. Wśród gości obecni byli kluczowi klienci, partnerzy biznesowi, przedstawiciele władz centralnych i samorządów, media oraz celebryci. Gale poprowadziła Agnieszka Cegielska – prezenterka telewizyjna, a wieczór uświetnił występ Moniki Brodki.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)