Huawei na czele wyścigu o LTE

Huawei na czele wyścigu o LTE

Huawei na czele wyścigu o LTE
29.11.2010 10:02, aktualizacja: 29.11.2010 10:22

Ponad jedna trzecia rynku rozwiązań LTE należy do chińskiego Huawei - wynika z danych przedstawionych przez TeleGeography Research. Firma z Państwa Środka zdobywa rynek głównie ceną

36% rynku rozwiązań LTE należy do Huawei. Na drugim miejscu znalazł się Ericsson z udziałem niższym o ponad połowę - 16%. Taki sam udział należy do Nokia Siemens Networks, natomiast poza podium wylądował Alcatel z 14% udziałem.

Mimo, iż Ericsson znalazł się dopiero na drugim miejscu, to właśnie jemu przypadły najlepsze kąski z rynku. Należało do nich m.in. uruchomienie pierwszej na świecie komercyjnej sieci LTE w Sztokholmie przez TeliaSonerę w grudniu 2009 roku. To również Ericsson dostarczył sprzęt amerykańskiej sieci MetroPCS, która jako pierwsza w USA uruchomiła komercyjnie tego typu sieć.

Według analityków, znaczna część operatorów uruchamiając lub rozbudowując swoje sieci LTE będzie patrzeć nie na ich zasięg, ale pojemność. Przyczyną tego jest pojawianie się na rynku coraz większej ilości urządzeń (smartfony, tablety), które mają ogromne zapotrzebowanie na przesył danych. I właśnie w tym swoją szansę upatrywać będą dostawcy sprzętu, którzy mogą zaoferować niższą cenę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)