Nowi operatorzy komórkowi na polskim rynku

Nowi operatorzy komórkowi na polskim rynku

Nowi operatorzy komórkowi na polskim rynku
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
06.02.2009 22:01, aktualizacja: 09.02.2009 08:47

Do czerwca tego roku poznamy dwie nowe sieci komórkowe. W 2007 roku spółki CenterNet i Mobyland wygrały przetarg na częstotliwości GSM pod budowę ogólnopolskich sieci bezprzewodowych w paśmie 1800 MHz. Teraz, aby nie stracić koncesji muszą do wakacji rozpocząć działalność.

W listopadzie 200. roku spółki CenterNet i Mobyland wygrały przetarg organizowany przez Urząd Komunikacji Elektronicznej na budowę nowych sieci bezprzewodowych. Na rozpoczęcie działalności obie spółki miały 18 miesięcy (tj. do czerwca 2009 roku).
CenterNet pod koniec stycznia rozpoczęła akcję promocyjną nowej telefonii komórkowej. Swoje usługi będzie kierować do wędkarzy oraz słuchaczy Radia Maryja. Anna Gołębicka, dyrektor marketingu CenterNet niedawno przekonywała, że wybór grupy docelowej jest dobrze przemyślany, bo wędkarze to spójne środowisko o specyficznych potrzebach telekomunikacyjnych.

Do wejścia na rynek przygotowuje się równie dynamicznie Mobyland, który chce wabić klientów niskimi cenami połączeń. Poza tym spółka podpisała kontrakt z brytyjską firmą LogicStar, która ma pomóc w szybszej budowie nowej sieci GSM.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (100)