Jak się pozbyć swojej starej? Wystarczy... zagrać

Jak się pozbyć swojej starej? Wystarczy... zagrać

Jak się pozbyć swojej starej? Wystarczy... zagrać
Źródło zdjęć: © WP.PL
17.05.2011 15:26, aktualizacja: 17.05.2011 16:08

Wirtualna Polska uruchomiła serwis specjalny, TwojaStara, który zachęca do pozbycia się starej... wersji przeglądarki Internet Explorer i pobrania jej najnowszej odsłony. Głównym elementem witryny jest gra, oparta na technologii HTML5

TwojaStara.wp.pl to serwis promujący program Internet Explorer 9. Jego nazwa nawiązuje do haseł używanych w kampanii reklamowej Microsoftu ("Pozbądź się Twojej Starej", "Twoja Stara robi dziury w sieci").

Najważniejszą atrakcją serwisu jest możliwość wzięcia udziału w konkursie "Pozbądź się Twojej Starej". Użytkownikom została udostępniona gra, w której mogą ostatecznie uwolnić się od "swojej starej". Tym, co wyróżnia grę, jest jej wykonanie w technologii HTML5. Tego typu rozwiązanie daje możliwość udostępnienia w ramach strony WWW bogatych treści multimedialnych, bez wymogu instalowania osobnych wtyczek. Wystarczy sama przeglądarka, pod warunkiem, że jest w stanie poprawnie zinterpretować język HTML5, co jest jedną z głównych zalet programu Internet Explorer 9.

Obraz
© (fot. wp.pl)

W grze postać Twojej Starej - jako uosobienie starej wersji przeglądarki - miota wirusami, utrudniając graczowi wykonanie zadania. Po pomyślnym przejściu gry, czyli pozbyciu się tytułowej bohaterki, uczestnik konkursu musi dokończyć zdanie rozpoczynające się od "Twoja Stara...". Autorzy najciekawszych odpowiedzi otrzymają nagrody ufundowane przez Microsoft. Są wśród nich m.in. konsola Xbox 360. odtwarzacze Zune oraz akcesoria komputerowe.

Wirtualna Polska przygotowała również specjalne wersje programu Internet Explorer, zawierające preinstalowane udogodnienia dla użytkowników portalu. Aplikacja posiada domyślnie zainstalowane użyteczne dodatki, dzięki którym można między innymi: szybko sprawdzić swoje konto pocztowe, łatwo odnaleźć definicję w wikipedia.wp.pl czy też wyszukać najtańsze oferty na tanio.pl.

Akcja Twoja Stara w Wirtualnej Polsce potrwa do końca czerwca 2011.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)