Facebook - podpowiadamy, jak pozbyć się Timeline

Facebook - podpowiadamy, jak pozbyć się Timeline
20.02.2012 13:19
Facebook - podpowiadamy, jak pozbyć się Timeline
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl

Timeline to funkcja Facebooka, która niedługo będzie obowiązkowa dla wszystkich. Nam bardzo się podoba, ale wiele osób nie przepada za nim. Jeśli naprawdę nie lubisz wyglądu Timeline’a, oto jak się go pozbyć.

Ten sposób nie przywróci ci starego wyglądu, ale pozwoli usunąć niektóre elementy, jak główne zdjęcie, boks ze znajomymi czy dwukolumnowy widok. Layout nadal będzie inny i timelinowy, ale dużo czystszy. Nie zmieni też tego, jak inni widzą wasz profil, ale jak będzie wyglądał Facebook na waszym komputerze. Potrzebujecie rozszerzenia, np. Social Fixer. Oto jak ja to robię:

288765678998272147
Źródło zdjęć: © (fot. Gizmodo.pl)
  1. Pobierz z Socialfixer.com rozszerzenie i zainstaluj w przeglądarce. Działa na Firefox, Chrome, Safarei, Opera i jakiejkolwiek przeglądarce, która obsługuje Greasemonkey. Niestety nie na IE.
  1. Po instalacji przejdź do Facebook.com. Zauważysz, że masz dużo dodatkowych elementów, ale nie przejmuj się, naprawimy to. Spójrz na górę strony, po lewej od twojego nazwiska. Powinna tam być ikona w kształcie klucza. Kliknij na nią i wybierz "Social Fixer Options".
288765678998468755
Źródło zdjęć: © (fot. Gizmodo.pl)
  1. W pierwszej kolejności odznacz każdy boks we wszystkich kategoriach. Jest tam bardzo dużo użytecznych funkcji, ale na razie chcemy widzieć Facebooka jak dotychczas. Jeśli, któreś funkcje ci się spodobały, włączysz je później.
  1. Przejdź do sekcji “Timeline” i zaznacz cztery boksy na dole: "Display posts in a single column", "Hide cover photos", "Hide the friends box" oraz "Hide maps of check-ins". Kliknij “Save”
288765678998665363
Źródło zdjęć: © (fot. Gizmodo.pl)
  1. Przejdź do profilu na Facebooku, który ma włączony Timeline (twój, albo kogoś innego). Powinieneś widzieć zasadniczy układ Timeline’a nietknięty (np. nowe zdjęcie profilowe), ale denerwujące elementy powinny zniknąć.

Pamiętajcie, że inni wciąż widzą wasz profil w oryginalnym formacie Timeline, więc nadal możecie dodawać główne zdjęcie, jeśli chcecie. Radzę też przeglądać opcje Social Fixera. Znajdziecie tam sporo ciekawych funkcji: zmiana czcionek, ukrycie “tickera”. i wiele innych. Jeśli chcecie odinstalować dodatek i wrócić do oficjalnego Facebooka, możecie to zrobić na stronie zarządzania dodatkami przeglądarki.

Jeśli znacie inne metody radzenia sobie z Timeline, napiszcie o nich w komentarzach.

Poniżej tutorial po angielsku:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)