Interfejs "czystego" Androida dla wszystkich!

Interfejs "czystego" Androida dla wszystkich!

Interfejs "czystego" Androida dla wszystkich!
Źródło zdjęć: © chip.pl
15.10.2013 14:43

Nowy launcher aplikacji z Androida KitKat ma być dostępny na Google Play.

Co nowego w Androidzie KitKat? Wszystkich usprawnień jeszcze nie znamy, ale wygląda na to, że Google wyposaży ów system w nowy launcher aplikacji. Co ciekawe, będą go mogły zainstalować osoby, które nie posiadają urządzeń Nexus.

Opracowany przez firmę Google interfejs do systemu Android jest właściwie dostępny wyłącznie dla smartfonów i tabletów Nexus. Partnerzy Google’a, tacy jak Samsung czy HTC, modyfikują Androida według swojego uznania, wprowadzając zmiany zarówno w samym systemie, jak i jego interfejsie. Ten drugi, być może już niedługo, będzie można z powrotem upodobnić do tego „oryginalnego”.

Świadczyć o tym mają odniesienia do „Google Experience Launcher”. znalezione w fragmentach kodu źródłowego systemu Android KitKat, które wyciekły do sieci. Ów launcher ma się w sposób znaczący różnić od tego dostępnego w aktualnie najnowszej wersji Androida. Ma zniknąć limit na liczbę pulpitów, mają pojawić się przewijalne foldery i przezroczyste elementy interfejsu, a także odświeżone ikony.

Nie są to jednak potwierdzone informacje. Na szczęście, ich weryfikacja nie zajmie nam długo. Android KitKat ma mieć swoją premierę lada moment. Wtedy wszystko stanie się jasne.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Korea Północna znów skorzystała z Photoshopa

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)