Gmail dla Androida zasypie nas reklamami

Gmail dla Androida zasypie nas reklamami
Źródło zdjęć: © chip.pl

03.10.2013 10:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kilka miesięcy temu Google zaczęło eksperymentować z umieszczaniem wiadomości reklamowych w zakładce "Promocje" w webowej wersji Gmaila, udowadniając nam, że nie uciekniemy przed spamem. Wygląda na to, że kolejne eksperymenty z reklamami zaplanowane są dla Androida.

Serwis Android Police przeanalizował źródła najnowszej wersji oficjalnej aplikacji Gmail dla Androida. W źródłach znaleziono liczne odniesienia do mechanizmu wyświetlania reklam. Jak na razie Google nie skomentowało tego odkrycia, zostawiając tym samym otwarte pole dla spekulacji...

A spekulacje prezentują się następująco. Algorytm wyświetlania spersonalizowanych treści reklamowych od Google'a, w połączeniu z mechanizmami ich wyświetlania to dla większości użytkowników Androida nic dobrego i szerokie pole do popisu dla Microsoftu. Przypomnijmy, że twórcy Windows Phone ostatnio wyśmiewali zakładkę "Promocje" w webowej wersji Gmaila, nazywając ją po prostu "Gspamem". Jeśli Google zdecyduje się uruchomić machinę do wyświetlania reklam na Androidzie, jesteśmy prawie pewni, że Microsoft ruszy z nową kampanią reklamową naśmiewającą się z Androida i przekonującą ludzi do Windows Phone.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Samsung fałszuje wyniki benchmarków!"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)