Inteligentny Dom - bezpieczny jak nigdy dotąd

Inteligentny Dom - bezpieczny jak nigdy dotąd

Inteligentny Dom - bezpieczny jak nigdy dotąd
Źródło zdjęć: © Orange
13.12.2013 10:33, aktualizacja: 13.12.2013 10:45

Inteligentny Dom to system zdalnego zarządzania mieszkaniem - za pomocą systemu czujników. Zapewnia Ci on zdalną kontrolę, tego, co dzieje się w domu, znacznie ułatwiając życie. Gdy np. Twoje dziecko wróci ze szkoły, czujnik otwarcia drzwi poinformuje Cię o tym. Dzięki obrazowi z kamery zobaczysz czy dziecko odrabia lekcje, czy też ogląda telewizję. System umożliwia również kontrolę ilości energii wykorzystywanej w domu - to tylko niektóre udogodnienia dostępne w systemie domu Inteligentnego Domu. Poznaj pozostałe.

Inteligentny dom to system, dla wszystkich, którzy cenią poczucie bezpieczeństwa. Już nie trzeba będzie się zamartwiać, czy aby w domu wszystko w porządku, czy coś nie działa, a może działa coś, co działać nie powinno. O każdym takim zdarzeniu Twój Dom powiadomi Cię natychmiast, i będziesz mógł podjąć odpowiednie kroki, oczywiście o ile to będzie konieczne.

System Inteligentnego Domu działa na trzech płaszczyznach. Pierwsza z nich to monitoring, dzięki czemu masz stały podgląd wszystkiego, co dzieje się w domu. Druga to zestaw czujników informujących o ewentualnym zalaniu, pożarze (czujnik zalania; dymu) czy wizycie niepożądanych gości (czujnik ruchu). Trzecia to możliwość zdalnego włączania i wyłączania gniazdek elektrycznych i kontrola ilości energii zużywanej przez podłączone do nich urządzenia.

Systemem Inteligentnego Domu można zarządzać poprzez aplikację mobilną, za pomocą smartfona, tabletu lub zwykłego komputera (online). Usługa ma tę zaletę, że może być rozbudowywana w zależności od Twoich potrzeb. Do kierującej systemem operacyjnym centrali można w każdej chwili dołączyć kolejne czujniki i zwiększyć ochronę domu, rozszerzając ją na kolejne obszary.

Co ważne, instalacja systemu Inteligentnego Domu i poszczególnych jego elementów (np. czujników) jest wyjątkowo prosta i zajmuje dosłownie chwilę. Bezprzewodowa łączność z centralą Inteligentnego Domu oznacza natomiast, że do jej zainstalowania wystarczy dwustronna taśma i nie ma mowy na przykład o kuciu tynków. Inteligentny Dom jest dostępny w ofercie Orange w promocji z Neostradą lub FunPackiem w różnych opcjach prędkości - od 1. do 80 Mb/s.

Inteligentny Dom jest kompleksowym rozwiązaniem ochrony domu i najbliższych, dostępnym dla Klientów Orange, którzy zamówią Neostradę lub FunPack w opcjach prędkości do 10. do 20, do 40 lub do 80 Mb/s. w promocji z Inteligentnym Domem, w cenie od 149 zł (opłata jednorazowa za pakiet sprzętowy, w skład którego wchodzi centrala i jeden wybrany czujnik) oraz opłacie miesięcznej od 79 zł.

Dostępne urządzenia:
- czujnik dymu
- czujnik otwarcia drzwi i okien
- miniczujnik otwarcia drzwi i okien
- czujnik ruchu
- czujnik zalania
- przełącznik do gniazdka bez miernika energii.

Poza pakietem sprzętowym dostępnym w promocji, możesz dokupić dodatkowe urządzenia (np.. kamerę), które są dostępne w sklepie internetowym na www.orange.pl. Wszystkie czujniki możesz dołączyć do systemu w dowolnej chwili.

Szczegóły w regulaminach promocji „Inteligentny Dom z Neostradą”, „Inteligentny Dom z FunPackiem” oraz na stronie www.orange.pl/inteligentnydom

Dostawcą usług Neostrada i FunPack jest Telekomunikacja Polska S.A.
Dostawcą usługi Inteligentny Dom jest Peraverde Sp. z o.o., www.peraverde.eu

Źródło artykułu:Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie