Inteligentny dom od Samsunga

Inteligentny dom od Samsunga

Inteligentny dom od Samsunga
Źródło zdjęć: © chip.pl
07.01.2014 10:11

Firma Samsung Electronics przedstawiła Smart Home, usługę umożliwiającą połączenie i zarządzanie telewizorami Smart TV, sprzętem gospodarstwa domowego i smartfonami za pośrednictwem jednej zintegrowanej platformy.

Smart Home pozwoli również korzystać z komend głosowych na wszystkich urządzeniach sterujących. Kiedy użytkownik powie "Wychodzę" do swojego zegarka Galaxy Gear, oświetlenie i wybrane sprzęty wyłączą się. Słowo "Dobranoc" wypowiedziane do pilota Smart TV wyłączy telewizor i sprawi, że światła zaczną stopniowo gasnąć, przygotowując się do pory snu. Użytkownicy będą też mogli wykorzystywać kontrolę głosową w aplikacji na smartfony jako przyjemną i wygodną metodę komunikowania się ze swoimi sprzętami.

Za sprawą Home View użytkownicy będą mogli na bieżąco oglądać na ekranie smartfonu wnętrze swojego domu za pośrednictwem kamer wbudowanych w sprzęty domowe. Dodatkowo Smart Customer Service poinformuje użytkowników, kiedy będzie się zbliżał czas serwisowania urządzeń bądź uzupełnienia odpowiednich materiałów eksploatacyjnych, a także zapewni wsparcie w uzyskaniu odpowiedniego serwisu.

Usługa Smart Home zostanie w pierwszej kolejności wprowadzona do wybranych telewizorów Smart TV, sprzętów gospodarstwa domowego i smartfonów. W miarę upływu czasu usługą będą obejmowane kolejne produkty zarówno firmy Samsung, jak i innych producentów.

Firma Samsung opracowała dedykowany protokół programowy Smart Home Protocol (SHP), za pośrednictwem którego wszystkie kompatybilne z usługą Smart Home urządzenia firmy Samsung i innych producentów łączą się ze sobą. Strategia ta ma doprowadzić do powstania fundamentów dla rozwoju ekosystemu połączonych ze sobą urządzeń domowych.

Firma Samsung planuje w przyszłości rozszerzyć usługę Smart Home na rozwiązania z dziedziny gospodarki energetycznej, bezpieczeństwa domu, opieki zdrowotnej i domowej ekologii. Realizacja tych zamierzeń będzie się odbywać na zasadzie współpracy z firmami oferującymi usługi w tych branżach, co ma na celu rozwój rynku połączonych urządzeń i usług domowych.

W połowie minionego roku z inicjatywy pana Wonpyo Honga firma Samsung utworzyła specjalną wewnętrzną grupę ? Komitet Sterujący Smart Home, której zadaniem jest kierowanie działaniami wszystkich grup produktowych, w tym działu R&D, aby wspierały one rozwój platformy Smart Home oraz koordynowały rozwój innowacyjnych usług i umów partnerskich związanych z tą platformą.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Inteligentny dom od Samsunga

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)