Inteligentny dom z Neostradą i FunPackiem

Inteligentny dom z Neostradą i FunPackiem
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

13.05.2013 12:46, aktual.: 13.05.2013 14:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od dziś w pakiecie z usługami Orange Polska, m.in. z Neostradą i FunPackiem, można kupić nowoczesny system zdalnego zarządzania domem - Inteligentny dom. Pomaga on zapewnić domownikom poczucie bezpieczeństwa i kontroli, kiedy przebywają oni w pracy lub podróży. Jeśli dzieje się pod ich nieobecność coś niepokojącego, system powiadomi ich SMS-em lub mailem. Inteligentny dom umożliwia też m.in. zdalne włączanie lub wyłączanie gniazdek elektrycznych i kontrolę ilości energii zużywanej przez podłączone do nich urządzenia. Do zarządzania nim wystarczy smartfon, tablet lub zwykły komputer.

Inteligentny dom to zestaw czujników zintegrowanych z centralą, która steruje ich pracą. Klient może sam stworzyć własny system dobierając do niego urządzenia, które są mu potrzebne. Później można go łatwo rozbudować o kolejne elementy. Instalacja Inteligentnego domu nie jest skomplikowana i nie wymaga rozprowadzania w domu dodatkowego okablowania. Czujniki komunikują się z centralą bezprzewodowo, drogą radiową i są zasilane bateriami. Jedynie centrala wymaga podłączenia do prądu oraz do routera z dostępem do internetu, jednym kablem Ethernet.

W ramach nowej oferty, wraz z Neostradą w opcji do 1. Mb/s lub 20 Mb/s, Neostradą z nielimitowanymi rozmowami i FunPack-iem klienci otrzymają centralę i jeden wybrany przez siebie czujnik w promocyjnej cenie. Do wyboru są:

• czujnik dymu, który ostrzega o pojawieniu się dymu w pomieszczeniach

• przełącznik do gniazdka bez miernika energii, pozwalający zdalnie włączać/wyłączać różne urządzenia domowe

• czujnik otwarcia drzwi i okien oraz miniczujnik otwarcia drzwi i okien dający informację, że drzwi lub okna do naszego mieszkania zostały otwarte

• czujnik ruchu, za pomocą którego możemy wykrywać ruch w mieszkaniu

• czujnik zalania, który powiadomi nas o wycieku wody

Pozostałe, wybrane elementy systemu, w tym między innymi kamerę oraz przełącznik do gniazdka z miernikiem energii, można dokupić w sklepie internetowym na orange.pl

System można kontrolować zdalnie za pomocą komputera podłączonego do internetu lub specjalnej aplikacji mobilnej na smartfonie lub tablecie. Aplikacja jest przygotowana na urządzenia z systemem operacyjnym Android w wersji 4.x lub iOS 5.x lub nowszej. Oznacza to, że korzystając z mobilnej aplikacji w telefonie, można na przykład wyłączyć gniazdko elektryczne wraz z urządzeniem do niego podłączonym. Można ją wykorzystać do wszystkich urządzeń, które działają na zasadzie on/off oraz do kontrolowania (aktywowania lub dezaktywowania) pozostałych czujników.

Z nowej oferty mogą skorzystać zarówno nowi klienci, jak i obecni, przedłużający umowę na Neostradę w opcji 1. Mbs lub 20 Mbs, Neostradę z nielimitowanymi rozmowami (internet, telefon) i FunPack-a (internet, telefon, telewizja).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)