IFA2015: LG SmartThinQ - inteligentny dom dla każdego

IFA2015: LG SmartThinQ - inteligentny dom dla każdego
Źródło zdjęć: © mat. prasowy

04.09.2015 14:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas targów berlińskich IFA 2015 firma LG zaprezentuje najnowszą technologię opracowaną na potrzeby inteligentnego domu. Jego sercem jest specjalny czujnik SmartThinQ, który można podłączyć do wielu tradycyjnych sprzętów AGD.

SmartThinQ jest okrągłym czujnikiem, który łączy się z urządzeniami AGD, takimi jak pralki, lodówki czy klimatyzator. Przystawka wykrywa sygnały towarzyszące ich pracy (tj. wibracje lub temperaturę) i przesyła odpowiednie informacje do aplikacji SmartThinQ zainstalowanej na smartfonie użytkownika. Oznacza to, że umieszczając czujnik na drzwiczkach pralki, użytkownik jednocześnie nadaje jej funkcje Smart, dzięki czemu np. zostanie powiadomiony o zakończeniu cyklu prania. Gdy SmartThinQ jest podłączony do lodówki, może przesyłać na smartfona informacje o upływającym terminie przydatności określonych produktów żywnościowych. Czujnik będzie też rejestrować każde otwarcie drzwi lodówki nawet podczas nieobecności użytkownika.

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

AllJoyn jest wspólną platformą programistyczną udostępnianą na licencji open-source, która ułatwia nawiązywanie połączeń oraz przesyłanie danych między urządzeniami. Jest wspierana przez wszystkich członków konsorcjum Allseen Alliance zrzeszającego ponad 18. firm prowadzących prace nad Internetem Rzeczy (IoT). Z platformą AllJoyn kompatybilny jest inteligentny piekarnik LG Lightwave, dzięki czemu przy pomocy smartfona lub tabletu można pobierać i aktualizować przepisy oraz przesyłać je do innych osób. Piekarnik Lightwave jest wyposażony w łącze Wi-Fi, co pozwala użytkownikom także na zdalną zmianę trybów pracy, temperatury oraz czasu pieczenia. Ponadto, inteligentny piekarnik LG jest w stanie sam zdiagnozować ewentualne usterki lub problemy techniczne, a dzięki połączeniu z internetem także przesłać odpowiednie informacje do centrum serwisowego LG, pomagając tym samym w znalezieniu rozwiązania lub dokonaniu naprawy.

_ Źródło: LG / WP _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)