iControlPad - uniwersalny kontroler do smartfona

iControlPad - uniwersalny kontroler do smartfona
Źródło zdjęć: © icontrolpad.com

14.02.2011 16:32, aktual.: 14.02.2011 16:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Smartfony coraz częściej pełnią funkcję przenośnej konsoli do gier, a to za sprawą wydajnych procesorów i akceleratorów graficznych. Nie są to jednak urządzenia projektowane typowo pod tego typu rozrywkę...

Smartfony coraz częściej pełnią funkcję przenośnej konsoli do gier, a to za sprawą wydajnych procesorów i akceleratorów graficznych. Nie są to jednak urządzenia projektowane typowo pod tego typu rozrywkę. Brytyjska firma iControlPad wprowadziła właśnie na rynek kontroler, który ma znacznie ułatwić granie na zaawansowanych telefonach.

O iControlPad było dość głośno dwa lata temu. Wówczas do sieci trafiły filmy, na których prezentowany był prototyp urządzenia. Początkowo miało ono wspierać jedynie urządzenia sygnowane logiem nadgryzionego jabłka. Wówczas, komunikacja z iPhon’em odbywała się przewodowo, co niestety wykluczało uniwersalne stosowanie kontrolera. Wersja finalna została jednak wyposażona w bezprzewodowy interfejs Bluetooth, który zapewnia komunikację praktycznie z każdym smartfonem.

iControlPad to kontroler z wbudowanym uchwytem na smartfona. Jego uniwersalna konstrukcja sprawia, że można w nim zainstalować praktycznie każdy model zaawansowanego telefonu. Ponadto można go wykorzystać jako bezprzewodowy kontroler podczas gry na komputerze czy konsoli. Urządzenie działa na systemie Android i iOS, jednak w przypadku Apple'a konieczny jest tzw. „jailbreak”.

Urządzenie zostało wyposażone w Dpad cyfrowy, dwa analogowe „grzybki”. oraz sześć przycisków z przodu i dwa z tyłu. Długie godziny grania ma zapewnić wbudowany, ładowany poprzez USB akumulator o pojemności 1350 mAh, który w razie potrzeby podładuje nasz telefon. Uniwersalny uchwyt z klamrami umożliwia instalacje w kontrolerze większości dostępnych na rynku smartfonów. Producent wśród obsługiwanych modeli wymienia iPhone, iPod Touch (niektóre wymagają podkładek), Motorola Backflip (wymaga podkładek), LG Optimus S, LG Ally, Blackberry Touch, Samsung Intercept (mogą wymagać dodatkowej regulacji klamr), HTC Dream, T-Mobile G1, Era G1. Podaje również, że inne - zbliżone gabarytami - również powinny pasować.

Kontroler iControlPad dostępny jest już w sprzedaży w cenie wynoszącej niespełna 55 euro.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)